Emeklilere 100'üncü yıl ikramiyesi!

Emeklilere büyük müjde! 100, yıl ikramiyesi geliyor. Detaylar netleşmeye başladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi kamuoyuna duyurulması bekleniyor. İşte emekli 100. yıl emekli ikramiyesi ile ilgili son dakika gelişmelerinin ayrıntıları...

Emeklilere 100'üncü yıl ikramiyesi! - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlarca emeklinin maaşlarının düzenlenmesi için talimatı verdi. Düzenlemenin önümüzdeki günlerde netlik kazanması beklenirken, emekliye bir seferlik ikramiye verilmesi gündemde. Kulislerde Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla emekliye bayram ikramiyelerinin dışında üçüncü ikramiye verileceği konuşuluyor.
 

122
Emeklilere 100'üncü yıl ikramiyesi! - Sayfa 2

HÜKÜMET EMEKLİLER İÇİN DÜĞMEYE BASTI 
Ekim ayında Meclis'in açılmasıyla emekli zammı öncelikli ele alınacak konulardan biri olacak. Emekliye zammın yanında bir de ikramiye müjdesi geliyor.

222
Emeklilere 100'üncü yıl ikramiyesi! - Sayfa 3

İŞTE MASADA KONUŞULAN RAKAM! 
Bu yıl Cumhuriyetin 100'üncü yılı dolayısıyla bayramlarda ödenen ikramiyelerden hariç, bir üçüncü ikramiye ödenmesi gündemde. Bir kereliğine ödenecek ikramiyenin miktarı üzerindeki çalışmalar devam ederken, ilk olarak masaya 5 bin lira rakamının geldiği konuşuluyor. Açıklamanın çalışma bittikten sonra ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

322
Emeklilere 100'üncü yıl ikramiyesi! - Sayfa 4

"ENFLASYONA KARŞI KORUNMADA RAHATLIK SAĞLAYABİLİR" 
İkramiye çalışmasıyla ilgili CNN Türk'e konuşan ekonomist Prof. Dr. Abdulkadir Develi, "Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Bu gerçekten kendi başına oldukça önemli bir nokta.

422