Emekli zammı Erdoğan’a sunuluyor! Masada 3 formül var

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı gelecek zam haberinde. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'de "Emekli düzenlemesi fazla uzamaz, 2024'e inşallah bunun kararlarını vermiş olarak gireriz" sözleri umutları artırdı. Emekli zammı için takvim belli oldu. İki bakanlığın çalışmasında sona gelinirken, ayrıntılar gelecek hafta yapılacak son toplantıda tamamen netleşecek. Emekli maaşı zammı için 3 formül var. Düzenleme önce Erdoğan’a, Ekim ayında ise Meclis’e gidecek. En düşük emekli maaşı ne olacak?

Emekli zammı Erdoğan’a sunuluyor! Masada 3 formül var - Sayfa 1

Milyonlarca emeklinin maaşlarında yapılacak ek iyileştirme için sona yaklaşıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yaklaşık 17 milyon emekli için çalışmalarda üç ayrı formül ortaya çıktı.  Zam çalışması ile ilgili takvim de belli oldu. Çalışma ile Hazine ve Maliye bakanlığı bürokratların hazırlığını yaptığı çalışmalar için üçlü bir zirve yapılacak.

Emekli zammı Erdoğan’a sunuluyor! Masada 3 formül var - Sayfa 2

Erdoğan Şimşek ve Işıkhan'la görüşecek
Yeni Asır'dan Faruk Erdem'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan ile bir araya gelecek.  

Emekli zammı Erdoğan’a sunuluyor! Masada 3 formül var - Sayfa 3

Önümüzdeki hafta yapılması beklenen toplantıda son şekli verilecek çalışma, Erdoğan'a sunulduktan sonra Meclis aşamasına geçilecek.

Emekli zammı Erdoğan’a sunuluyor! Masada 3 formül var - Sayfa 4

Üst üste gelen zam açıklamaları...
 
Önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Emeklilerimizle ilgili dengeleyici bir çalışmayı dikkate alabiliriz. Bu konuda yıl sonuna kadar çalışmalarımızı sonuçlandırmayı öngörüyoruz" dedi. 

Ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten "Emeklilerimizi enflasyona ezdirmeme ilkemiz var. En düşük maaş alan emeklilerimizin durumunun iyileştirilmesine yönelik Cumhurbaşkanımızın talimatı oldu, o çalışmaları yapıyoruz" sözleri duyuldu.