Emekli vatandaşlara yeni zam müjdesi!

Emekliler için Temmuz hem zam hem ikramiye ayı olacak. SSK ve Bağ-Kur’luların gelirinde önemli bir artış yaşanabilecek. Peki, emekli maaşına yapılacak zam ile birlikte SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerinin maaşlarında ne kadar artış olacak? Ek ödemelerde hangi oranda artış görülecek? İşte SSK ve Bağ-kur ve memur emeklilerinin merak ettiği tüm detaylar...

Milyonlarca emekli her yıl Ocak ve Temmuz aylarında maaşlarına zam alıyor. Yapılacak zam tutarında ise, enflasyon rakamları etkili oluyor. 

113

Şu ana kadar 4 aylık enflasyon verisi açıklandı. Emekli Temmuz zammı için iki kritik veri kalırken, beklenti anketine göre yapılacak zam oranı yüzde 7.66 olarak hesaplandı. Peki en düşük ve en yüksek SSK-BAĞKUR emekli maaş zammı ne kadar olacak? işte cevabı...
 

213

Emekliler her yıl Ocak ve Temmuz ayında maaşlarına zam alıyor. Yapılacak zam tutarında ise belirleyici etken enflasyon rakamları oluyor.
 

313

Açıklanan 4 aylık enflasyon oranı yüzde 5.45 çıkarken, emekli Temmuz zammı 2021 için 2 kritik veri kaldı. Beklenti anketine göre zam oranı yüzde 7.66 çıkacak.
 
 

413