TMSF’nin satışa çıkardığı Aynes Gıda’nın ihalesi gerçekleşti

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından Aynes Gıda Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün satış ihalesi yapıldı. İhaleye katılan tek şirket olan TKT Hayvancılık, muhammen bedelin yarı fiyatının da altında bir teklif sundu. Şirket 667 milyon lira muhammen bedel biçilen Aynes Gıda'ya 300 milyon liralık teklifte bulundu.

F5HABER F5HABER

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Aynes Gıda Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün satış ihalesini gerçekleştirdi.

TMSF Satış Komisyonu Başkanlığı’nca 667 milyon lira muhammen bedel ile satışa çıkarılan Aynes Gıda Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesinin, kapalı zarf ve açık artırma aşaması yapıldı.

İhaleye katılan tek şirket olan Tarım Kredi Kooperatifleri'nin iştiraki TKT Hayvancılık ve Tarım Ürünleri AŞ, Aynes Gıda Ticari ve İktisadi Bütünlüğü için 300 milyon liralık teklifte bulundu.

Muhammen bedelin altında olan söz konusu teklif için açık artırmaya geçildi. İhaleye katılan TKT Hayvancılık ve Tarım Ürünleri AŞ, Aynes Gıda Ticari ve İktisadi Bütünlüğü için sundukları teklifte artırıma gitmedi.

İhalenin pazarlıkla devam edilip edilmeyeceği konusu Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Kurulu’nca görüşülecek. İhalenin pazarlıkla devam edilmesine karar verilmesi halinde 15 Ekim Cuma günü saat 14.30’da pazarlık aşaması gerçekleştirilecek.

SONRAKİ HABER