Terra CEO’su Kwon kurtarma planını paylaştı; Lunazedeler bu haberi bekliyordu

Terra CEO'su Do Kwon, sessizliğini bozdu ve Terra'nın web sitesi üzerinden yeni kurtarma planını paylaştı. Kwon, “Terra’nın büyümeye devam etmesi ve blok alanını yeniden değerli hale getirmesi için topluluğa ihtiyacı var' ifadelerini kullandı.

F5HABER F5HABER
Terra CEO’su Kwon kurtarma planını paylaştı; Lunazedeler bu haberi bekliyordu

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, neredeyse sıfır olan Terra blockchain ağını kurtarmak için yeni bir “Canlandırma Planı” paylaştı.

Terra blockchain varlığı Terra (LUNA) yaşanan son olaylar sonrasında Binance borsasından kaldırılmıştı.

Kwon, yaptığı açıklamada, LUNA ve UST’nin değerinin neredeyse sıfıra ulaştığını ve büyük bir güven kaybettiğini söyledi.

Do Kwon, Terra ekosisteminin ve topluluğunun korunmasının büyük önem taşıdığını belirterek, Terra topluluğunun, topluluğu ve geliştirici ekosistemini korumak için zinciri yeniden oluşturması gerektiğini vurguladı.

Teklifin belirttiği gibi, ekosistemi yeniden başlatma, çeşitli topluluk paydaşları arasında dağıtılacak 1 milyar token yaratacak. LUNA ve UST arasındaki ilişki sebebiyle LUNA tokenlarının kontrolden çıkan enflasyonu ve Terra tabanlı varlıkların piyasa fiyatındaki çöküş göz önüne alındığında, böyle bir yaklaşım gerekli olacak.

Kwon, “UST, Terra’nın geçen yılki büyüme hikayesinin merkezi anlatısı olsa da, Terra ekosistemi ve topluluğu, korunmaya değer olan şeydir” dedi.

Kwon’un önerdiği plan, tokenlerin %40’ının UST’nin sabitlenmesinden önce Luna sahiplerine, %40’ının ise yeni ağ yükseltmesi sırasında orantılı olarak UST sahiplerine gitmesini gerektiriyor. Zincir durmadan önceki LUNA sahiplerine %10 ve gelecekteki gelişimi finanse etmek için de Topluluk havuzuna da %10 gitmesi gerekiyor.

“Terra’nın büyümeye devam etmesi ve blok alanını yeniden değerli hale getirmesi için topluluğa ihtiyacı var. Bunu yapmanın tek yolu, saldırı başlamadan önce token sahiplerinin, en sadık topluluk üyelerinin ve geliştiricilerin değer sağlamaya devam etmek için bağlı kalmalarını sağlamaktır. Zor bir denge söz konusu ve değeri ağ içinde yeniden dağıtmanın kolay bir yolu yok. Ancak ekosistemin hayatta kalması için değerin dağıtılması gerekiyor ancak mevcut durumda mümkün değil”

SONRAKİ HABER