Kiralık villa tatili 2021’de yükseliyor!

Koronavirüs tatil alışkanlıklarını da değiştirdi. Tatil yapmak isteyenler artık otel yerine villa tercih ediyor. Kalabalıktan uzak, izole ve güvenilir bir tatil yapmak isteyenler; bu haber tam size göre.

F5HABER F5HABER

Pandemi süreci, daha fazla bireysel olmaya ve hemen her aktiviteyi bireysel olarak ya a ailece yapmaya yönelik bir kültürü teşvik ediyor. Ailelerin birbirleri ile daha fazla zaman geçirmelerini sağlaması da bu sürecin tek olumlu yanı olabilir. Evde yemek, evde oyun oynamak, evde film keyfi yapmak derken hemen her aktiviteyi evde yaşamanın mümkün olabileceğini keşfettik ama evde tatil pek mümkün değil. Diğer yandan kalabalık otellerin konaklama seçenekleri de kaygı nedeni olabiliyor. Bu eksen özellikle bu süreçte villa kiralama seçenekleri ile villa tatili öne çıkıyor. Aslında sadece pandemi ekseninde de konuya bakmamak gerek; zira villa tatili ile ailece ya da arkadaşlarla baş başa olmak ve özgür bir tatil planlamak için en ideal seçenek. Peki, tatilde villa kiralama yapmanın avantajları neler ya da neden villa kiralama tatili tercih edilmeli?

Villa Kiralama Tatilinin Avantajları

Tatil yapmak için tercih edilen konaklama seçenekleri, neredeyse sınırsız. Yazlık ev kiralamak, apart kiralamak, otelde tatil yapmak, tatil köyünde konaklamak, villa kiralamak, karavan kiralamak veya karavan parkında tatil yapmak, kamp kurmak... Bu seçenekler içinde hem konfor hem de steril olması açısından villa kiralama seçenekleri öne çıkıyor. Kiralık villa tatili ile hem daha geniş yaşam alanı hem de daha özgür bir tatil süreci sağlanabiliyor. Peki, villa kiralamanın avantajları neler ya da neden villa kiralama ile tatil yapmayı tercih etmeli? Tatil için villa kiralamanın avantajlarını listeleyelim:

Steril Tatil Seçeneği

Villa kiralamanın en önemli avantajı, birlikte konaklayacağınız kişileri seçebiliyor olmanız. Bu da kendi hijyen koşullarınızı sağlamanızı kolay kılıyor. Tanımadığınız ve pandemi sürecindeki durumunu bilmediğiniz kişilerle teması en aza indirirken tatil keyfini yaşamanızı sağlıyor. 

İzole Tatil Seçeneği

Villa kiralama tatili seçeneği ile kendi izole tatil planınızı yapmanız mümkün hale geliyor. Zira konakladığınız alana giren çıkan kişileri kontrolünüz altına almanız kolay. Kiralık havuzlu villa seçenekleri ile de yine sadece sizin ve ailenizin kullandığı havuzun keyfini çıkarmak mümkün oluyor. 

Korunaklı ve Muhafazakar Tatil Seçeneği

Villa kiralamanın dikkat çeken avantajlarından biri de konaklı villaların muhafazakar yaşam tarzına uygun olması. Muhafazakar tatil arayışında bu tarz villalar öne çıkıyor. Kiralık muhafazakar villa arayışında olanların sayısı da giderek artıyor. 

Özgür Tatil Seçeneği

Özellikle her şey dahil konaklama ve tatil köyü konaklama anlayışında yemek saatleri önceden belirlenmiştir. Misafirler de bu saatlere uymak durumundadır. Bu durum, bazen süre kısıtlaması nedeniyle tatilde değilde bir çalışma kampında olma hissiyatı uyandırır. Ayrıca zaten şehrin kalabalığından sıkılmış olanlar için her öğünde sıraya girmek, masaların boşalmasını beklemek, güneş görmeyen masaya oturmak için strese girmek hiç de rahatlatıcı olmaz. Villa kiralama tatili ile kendi yemek saatinizi, yemek yeme biçiminizi, menünüzü, yemek yemek istediğiniz yeri kendinize göre belirleyebilirsiniz. 

Size Özel Bir Yaşam Alanı

Kiralık villa, bir süreliğine size ait bir yaşam alanı demek. Bu da kendi tatil planınızı özgürce yapabilmeniz anlamına geliyor. Evde parti yapabilir, ev sineması saati planlayabilir ya da salondaki şömine başında uyuya kalabilirsiniz...

 Özetle; 2021 yılı da pandeminin etkileri ile devam edecek gibi görünüyor. Bu süreçte tatil planlarken dünya genelinde villa kiralama ve müstakil yazlık ev kiralama trendi yükseliyor. Kiralık yazlık seçenekleri gibi lüks villa kiralama seçenekleri de geniş kitlelerin tatil hayallerini süslüyor. Kiralık villa tatili fiyat ve özellik bilgisi için tatildekirala rehberliğinde ilerleyebilirsiniz. 

SONRAKİ HABER