Dolar yeni haftaya nasıl başladı?

Merkez Bankası'nın kritik faiz kararını açıklayacağı haftanın ilk gününde dolar/TL, cuma günkü kapanışa göre hafif değer kaybıyla 7,67'den başladı.

F5HABER F5HABER
Dolar yeni haftaya nasıl başladı?

Haftanın ilk gününde dolar/TL, cuma günkü kapanışa göre hafif değer kaybıyla 7,67'den başladı. 

GÖZLER MERKEZ BANKASI'NDA

Bu haftanın en kritik gündemini 19 Kasım'da açıklanacak olan Merkez Bankası faiz kararı oluşturuyor. Geçen haftanın başında ekonomi yönetiminde yaşanan değişiklikler sonrası merakla beklenen faiz kararı, fiyatlamalarda belirleyici bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Goldman Sachs, JP Morgan, Citibank gibi yabancı yatırım bankaları notlarında Merkez Bankası'ndan 400-500 baz puan civarında bir faiz artırımı beklediklerini duyurdu.

Geçen haftayı yüzde 10'un üzerinde güçlenerek tamamlayan Türk Lirası, yeni haftanın başlangıcında ise yatay. Dolar/TL hafif bir düşüşle 7,65'in üzerinde değerlenirken euro/TL 9,10'liranın altında el değiştiriyor.

Bunun yanında aşı konusunda önemli gelişmeler yaşansa da Avrupa, ABD ve Türkiye'de korona virüs vakalarında artışlar görülmeye devam ediyor. Piyasalar geçen hafta yaşanan coşkuya rağmen salgınla ilgili tedirginliğini koruyor.

SONRAKİ HABER