Dolar düşüyor, euro 9 liranın altında

Dün 7.26 ile 21 Ağustos'tan bu yana görülen en düşük seviyeleri gören dolar/TL, bu sabah 7.27-7.28 seviyelerinde değerleniyor. 8.93'lere kadar çekilen euro/TL ise 9 liranın altında seyrediyor.

F5HABER F5HABER

Kasım ayının ilk haftasında 8.58 ile tarihi seviyeleri gördükten sonra hızlı bir şekilde düşüşe geçen dolar/TL, aradan geçen 2 aylık süreçte dün 7,26'ya kadar çekildi.  Tarihi zirvesinin yüzde 15 altına gelen dolar/TL, ağustos ayının son haftasından bu yana gördüğü en düşük seviyelerdeki seyrine bu sabah devam ediyor. 

Dolar/TL 7,30'un altında değerlenirken euro/TL'de de 9 seviyelerinin altında işlem görüyor. Türk Lirası'nın güç kazandığı dünkü işlemlerde euro/TL 8,93'e kadar çekilerek son bir buçuk ayın en düşük seviyelerini görmüştü.

ALB Forex'in sabah paylaştığı piyasa notu: USD/TRY paritesi düşüş trendi gerisinde hareketinde devam ediyor. Türk lirasında yaşana kuvvetlenmeye birlikte değer kaybeden kur 7 29 desteğinin de altına geçti. Satış baskısı bir alt destek olan 7.20 seviyesine doğru devam edebilir. Öncesinde ise 7.25 bölgesinde ara destek bulunuyor. Tepki yükselişleri yaşanması durumunda 7.29-7.30 arası direnç alanı olarak izlenebilir.

ABD Başkanı Donald Trump destekçilerinin Kongre Binası’nı basması ile başlayan olaylarda son gelen bilgilere göre 4 kişi hayatını kaybetti.  Dün gece yaşanan olayların ardından gözler bir anda yeniden ABD'ye döndü. ABD Başkanı Donald Trump destekçilerinin Kongre Binası’nı basması ile başlayan olayların etkileri bugün de izlenmeye devam edilecek. 

SONRAKİ HABER