» » F5HABER »

Brunson iddiaları doları düşüşe geçirdi!

Türkiye ve Dünya kamuoyu, bugün İzmir'de görülecek olan Rahip Brunson duruşmasına odaklandı. NBC tarafından iki ülkenin Brunson konusunda anlaştığı iddiası üzerine dolarda düşüş başladı.

Brunson iddiaları doları düşüşe geçirdi!

Beyaz Saray Rahip Brunson'un bugünkü duruşmada serbest bırakılmasını umuyor. İddialara göre; Washington ve Ankara arasında gizli bir anlaşma sağlandı. Anlaşma gereği İzmir'deki evinde ev hapsi süren Rahip Brunson, 12 Ekim Cuma günü (bugün) görülecek duruşma sonrasında serbest bırakılarak ülkesine dönecek. Bunun karşılığında Beyaz Saray Türkiye'ye yönelik uygulamaya koyduğu yaptırımları hafifletecek.

DOLAR'DA HIZLI DÜŞÜŞ

Brunson'ın serbest kalacağına dair haberlerin basında yer almasının ardından ekonomi de hareketlendi. Türk lirası, dolar karşısında hızla değer kazanmaya başlarken dolar da dakikalar içerisinde düşüşe geçti.

EURO VE DOLAR KURU BUGÜN NE KADAR?

12 Ekim 2018 Saat 00:03 itibarı ile DOLAR KURU : 5.91 TL

12 Ekim 2018 Saat 00:03 itibarı ile EURO KURU : 6.88 TL


Bugün sabah saatlerinden itibaren aşağı yönlü bir eğilim içerisinde olan kur, zaman zaman yeniden 6 bandına ulaşsa da, yeniden bu aşağı yönlü bir grafik çiziyor.

Dolar kuruyla birlikte altın fiyatlarında da bir gerileme göze çarparken, BIST 100 Endeksinde önceki günün kapanış seviyesine göre bir artış gözlemleniyor.