Benzinde indirim müjdesi

Uluslararası piyasalarda benzinin ton fiyatı 668 dolardan 626 dolara kadar geriledi. Bu sebeple, benzinin litre fiyatında 11 kuruşluk indirim yapıldı. Rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı iki gün önce motorinin litre fiyatına 15, benzinin litre fiyatına ise 11 kuruş fiyat artışı gelmişti.

Takip et

Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 20 kuruş indirime gidilecek. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, indirim benzinin pompa fiyatına ortalama 11 kuruş olarak yansıyacak.

İndirimin kalan 9 kuruşluk kısmı devreye alınan eşel mobil sistemi kaynaklı ÖTV gelirinin yerine konmasında kullanılacak.  Buna göre, Ankara'da ortalama 7,15 liradan satılan benzinin litre fiyatı 7,04 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 7,07 liradan 6,96 liraya, İzmir'de 7,14 liradan 7,03 liraya inecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor. 

İKİ GÜN ÖNCE ZAM GELMİŞTİ

Çarşamba günü rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı benzin ile motorine zam gelmiş, motorinin litre fiyatına 15, benzinin litre fiyatına ise 11 kuruş fiyat artışı yansımıştı.
 

SONRAKİ HABER