9 kolonya üreticisinden fiyat anlaşması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kolonya üreticisi 9 firma ile toplantı yaptı. Toplantıda alınan karara göre firmalar, salgın öncesi dönemdeki fiyaflarını artırmayacak.

Takip et

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bazı kolonya üreticilerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi dönemde uyguladıkları fabrika ve ulusal zincir perakende satış fiyatlarını artırmayacaklarını taahhüt ettiğini söyledi.

Kolonya üreticilerinden Deva Holding (Boğaziçi Kolonyaları), Eczacıbaşı (Selin Kolonyaları), Eyüp Sabri Tuncer, Evyap (Duru Kolonyaları), Eser, Marmara Kolonyaları-Senso Kozmetik, Pereja, Rebul firmalarının salgın öncesi dönemde uyguladıkları fabrika ve ulusal zincir perakende satış fiyatlarını artırmayacaklarını taahhüt ettikleri belirtildi. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Diğer kolonya ve dezenfektan üreticilerimizin de aynı duyarlılık ve dayanışmayı göstereceklerini biliyoruz" denildi.

Türkiye'de koronavirüs vakalarının görülmesinin ardından kolonyaya olan talep artmış, buna bağlı olarak fiyatlar da fahiş derecede yükselmişti.

Ülkenin birçok ilinde vatandaşlar uzun kolonya kuyrukları oluşturmuştu.

 

SONRAKİ HABER