» » EKOFİNANS »

Türkiye'de en genç emeklilik yaşı belli oldu

Bütçe açıklarını kapatmak vergileri atıran bazı ürünlere zam yapan devlet sosyal güvenlik açıklarını kapatmak için emeklilik yaşını yükseltmeye hazırlanıyor.

Türkiye'de en genç emeklilik yaşı belli oldu

Son yapılan duuml;zenlemelerle yeni işe başlayan kişiler iccedil;in emeklilik yaşı 65'e yuuml;kseltilmiş, ancak mevcut sigortalılar iccedil;in de iccedil;in devam eden kademeli emeklilik duuml;zenlemesine dokunulmamıştı. Bu uygulamaya gouml;re ise kadınlarda en erken emeklilik 48 erkeklerde 49. Geccedil;mişte 38-40 yaşında emeklilik hakkı kazanıldığı dikkate alındığında oldukccedil;a yuuml;ksek bir yaş.En genccedil; emeklilik yaşının da 55 olması ouml;ngouml;ruuml;luuml;yor.ERDOĞAN'IN KARARI Ouml;NEMLİSeccedil;im ouml;ncesi Başbakan Erdoğan'ın bu duuml;zenlemeyle igili nasıl bir tutum sergileyeceği ise bilinmiyor. Bilindiği gibi Başbakan, kıdem tazminatının kaldırılması youml;nuuml;ndeki ccedil;alışmaya "Kapatın bu konuyu" diyerek son noktayı koymuştu. Yeni duuml;zenleme yuuml;ruuml;rluuml;ğe girdiği takdirde emeklilik yaşı 55 olacak.Türkiye'de en genç emeklilik yaşı belli oldu

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.ekofinans.com

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında EKOFİNANS internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
Reklamı Kapat