» » EKOFİNANS »

13 ilin yanında 25 yeni ilçe geliyor! İşte o ilçeler...

Dün Meclis'te kabul edilen kanun tasarısıyla 13 il büyükşehir olacak. Büyükşehir olacak bu 13 ilin yanında bazı köy ve beldeler de ilçe olacak. Yeni yasaya göre tam 25 yeni ilçemiz daha olacak!

13 ilin yanında 25 yeni ilçe geliyor! İşte o ilçeler...

Buuml;yuuml;kşehir Belediyesi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Huuml;kmuuml;nde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'na gouml;re,nbsp;Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van buuml;yuuml;kşehir belediyesi olacak.Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Sakarya ve Samsun buuml;yuuml;kşehir belediyelerinin sınırları, il muuml;lki sınırı olarak belirlenecek.Bu illere bağlı ilccedil;elerin muuml;lki sınırları iccedil;erisinde yer alan kouml;y ve belde belediyelerinin tuuml;zel kişiliği kaldırılacak; kouml;yler mahalle olarak, belediyeler ise mahalleleriyle birlikte bağlı bulundukları ilccedil;enin belediyesine katılacak.Bu illerdeki il ouml;zel idarelerinin tuuml;zel kişiliği ile İstanbul ve Kocaeli'ndeki orman kouml;yleri de dahil olmak uuml;zere kouml;ylerin tuuml;zel kişiliği kaldırılacak.Aydın'da Efeler; Balıkesir'de Karesi, Altıeyluuml;l ve Altınoluk; Denizli'de Merkezefendi ve Pamukkale; Hatay'da Antakya, Defne, Arsuz; Manisa'da Şehzade, Yunusemre; Kahramanmaraş'ta Dulkadiroğlu, Ouml;nikişubat; Mardin'de Artuklu; Muğla'da Menteşe, Seydikemer; Tekirdağ'da Suuml;leymanşah, Kapaklı, Ergene; Trabzon'da Yavuzselim; Şanlıurfa'da Eyyuuml;biye, Maliliye, Karakouml;pruuml;; Van'da Tuşba ve İpekyolu ilccedil;eleri kurulacak.Tasarıyla, buuml;yuuml;kşehir ilccedil;e belediyelerine, tuuml;zel kişiliği kaldırılıp mahalleye douml;nuuml;ştuuml;ruuml;len kouml;ylerde yapılacak yapılar iccedil;in youml;renin geleneksel, kuuml;ltuuml;rel ve mimari ouml;zelliklerine uygun tip mimari projeler yapma ve bu projelerden vatandaşları uuml;cretsiz yararlandırma gouml;revi veriliyor.13 ilin yanında 25 yeni ilçe geliyor! İşte o ilçeler...

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.ekofinans.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında EKOFİNANS internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
Reklamı Kapat