Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş hakkında yakalama kararı!

Kripto para dolandırıcılığı yaptığı iddiasıyla hakkında dava açılan Ebru Şallı’nın eşi iş insanı Uğur Akkuş’un yargılanmasına başlandı. İlk duruşmaya gelmeyen Akkuş hakkında mahkeme yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi

Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş hakkında yakalama kararı! - Sayfa 1

Ebru Şallı'nın 2019 yılında evlendiği iş insanı Uğur Akkuş’un da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında kripto para ticareti vaadiyle iki kişiyi 500 bin dolar dolandırdıkları iddiasıyla “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Açılan davanın ilk duruşması bugün yapıldı.

Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş hakkında yakalama kararı! - Sayfa 2

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar Abdullah Alkreish, Feyza Betük Köksal ve Ercan Ekşin katıldı. sanık Uğur Akkuş ise duruşmaya katılmadı. Müşteki Ömer Akpulat da avukatıyla birlikte duruşmada hazır bulundu.

 

Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş hakkında yakalama kararı! - Sayfa 3

Duruşmada ilk olarak savunma yapan Abdullah Alkreish, Uğur Akkuş ile biri aracılığıyla tanıştığını ve iş yapmaya başladıklarını söyledi. Sonrasında Akkuş’un yanında çalışan Eyüp isimli kişiyle iletişimi sürdürdüğünü söyleyen sanık, “Güven sağlamak amacıyla 5 bin dolarlık çalışma yaptık. Bana kripto para platform linki gönderdiler. Kontrol ettirdim doğru çıktı” dedi.

 

 

Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş hakkında yakalama kararı! - Sayfa 4

"SAATLERCE BEKLEDİK"

Güven sağladıktan sonra Uğur Akkuş ile ofisinde buluştuklarını ve kendisine kripto para almak için 497 bin 500 dolar verdiğini anlatan sanık Abdullah Alkreish, “Uğur yanındaki çalışana, ‘al bu parayı bankaya götür’ dedi. Sonra da bize, ‘bankaya talimat vermem lazım’ diyerek çıktı. Ancak saatlerce gelmedi. O esnada ben, Eyüp ve diğerleri temasa geçtim. Bazen telefonları kapatıyor, bazen açıyordu en son da 497 bin 500 dolarlık bir makbuz gönderdi ama daha sonra bu makbuz da sahte çıktı hesaba para da gelmedi” dedi.