» » DÜNYA.COM »

NATO Zirvesi'nde Trump krizi

Bazı NATO ülkelerinin Trump'ın savunma bütçeleri konusundaki bitmeyen ısrarı üzerine acil toplantı düzenlediğini ifade edilirken, ABD Başkanı'nın konuya ilişkin kısa süre içinde açıklama yapacağı öğrenildi.

NATO Zirvesi'nde Trump krizi

İkinci gün oturumlarıyla devam eden NATO Zirvesi'nde Trump krizi yaşanıyor.

Alman basınında yer alan habere göre ABD Başkanı Donald Trump'ın müttefik ülkelerin savunma harcamalarını arttırmaması durumunda ABD'yi NATO çekmekle tehdit ettiği iddia edildi.

Reuters'ta yer alan haberde ise Trump'ın müttefik ülkelerden savunma harcamalarını arttırmaları için yakın bir tarih belirlemelerini istediği belirtildi.

Tüm bu gelişmelerin üzerine AFP haber ajansı, bazı NATO ülkelerinin Trump'ın savunma bütçeleri konusundaki bitmeyen ısrarı üzerine acil toplantı düzenlediğini açıkladı.

Trump'ın konuya ilişkin kısa süre içinde açıklama yapacağı ifade ediliyor.

NATO Zirvesi ikinci günündeNATO Zirvesi ikinci gününde

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.dunya.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında DÜNYA.COM internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.