» » F5HABER »

Sosyal medya Trudeau'nun Belçika Başbakanı'nın eşiyle tokalaşmasını konuşuyor

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, NATO zirvesinin ev sahibi Belçika Başkanı Charles Michel'i selamlamak için elini uzattı. Michel'in elini uzattığı sırada ise Trudeau First Lady'ye yöneldi. Trudeau'nun şakası Kanada'da gündeme oturdu. Kimilerinin komik bulduğu olayı, kimileri de saygısızlık diye nitelendirdi.

Önceliği ev sahibi Başbakan'a değil, onun hayat arkadaşına verdi. NATO zirvesinde Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun bu selamlaşması tartışma yarattı.

Mevkidaşından önce sevgilisine sarıldı

Zirveye katılan Trudeau, akşam yemeği öncesinde kendisini karşılayan Belçika Başbakanı Charles Michel ve sevgilisine doğru yüzünde sıcak ama muzip bir gülümsemeyle ilerledi. Trudeau Michel'i pas geçip önce hayat arkadaşıyla sarılıp öptü. Bu ufak espri Michel'i güldürdü, iki lider samimi bir şekilde selamlaşıp, birbirlerine sarıldı.

Şaka diyen de var, saygısızlık diyen de

Sosyal medyada kullanıcılar ikiye bölündü. Kimileri bu hareketi ince bir espri olarak gördü, kimileriyse saygısızca buldu. Trudeau'nun siyasal protokol gereği ilk önce mevkidaşını selamlaması gerektiğini savundular.

Olayı esprili bulanlarsa "Bir sorun olmadığını anlamak için Charles Michel'in kahkaha atan görüntülerine bakmak yeterli" yorumunu yaptı.