Merkel evinde karantinada: "Yüz yüze görüşmeleri özledim"

Almanya Başbakanı Merkel, koronavirüse yakalanan bir doktor tarafından muayene edildiği için evinde karantinada bulunuyor. Merkel AB Zirvesi sonrası telekonferansla düzenlediği basın toplantısında, "Bakanlar Kurulu toplantısına şahsen katılmayı ve yüz yüze görüşmeleri özledim'' dedi.

Takip et

Almanya Başbakanı Angela Merkel yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının ülkeleri 2008'deki banka ve finans krizinden daha zor duruma soktuğunu belirtti.

Koronavirüsten korunmak amacıyla evinde karantinada bulunan Başbakan Merkel, katıldığı görüntülü AB Zirvesi sonrası telekonferansla bir basın toplantısı düzenledi.

"SALGININ ETKİLERİ 2008 KRİZİNDEN KÖTÜ"

Merkel burada yaptığı açıklamada, ''Corona virüs salgının etkileri 2008 yılındaki banka ve finans krizden daha kötü'' dedi.

Merkel ayrıca koronavirüse karşı mücadeleyi AB olarak birlikte ele almaya kararlı olduklarını belirtti.

Corona virüs nedeniyle ülkede alınan önlemleri hafifletmek için henüz bir neden görmediğini vurgulayan Merkel, vatandaşlarından sabırlı olmalarını istedi.

Merkel evde karantinada nasıl zaman geçirdiğinin sorulması üzerine, ''Çok sayıda görüntülü ve telefon görüşmesi yapıyorum. Bakanlar Kurulu toplantısına şahsen katılmayı ve yüz yüze görüşmeleri özledim'' ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER