Karısını öldürmek için kobra yılanı kiraladı!

Hindistan'da bir adam, çeyiz yüzünden tartıştığı eşini öldürmek için yılan kiraladı. Yargı önüne çıkan adam kiraladığı kobrayla 25 yaşındaki eşini öldürmekten suçlu bulundu.

F5HABER F5HABER

Hindistan’ın güneyindeki Kerala eyaletinde görülen akıl almaz cinayet davasının pazartesi günkü duruşmasında ismi “Sooraj” olarak belirtilen zanlı, 25 yaşındaki ismi, “Uthra”  olarak kodlanan eşini, kiraladığı kobraya zehirleterek öldürmekten suçlu bulundu.

Katilin bir yılan avcısı aracılığıyla iki yılan "kiraladığı" ve yılanları iki ay içinde iki kez eşinin üzerine saldığı iddia edildi.

7 Mayıs'ta Kollam bölgesindeki Anchal kasabasındaki evinde ölü bulunan talihsiz kadının, ilk otopsi raporlarda ölüm nedeninin yılan ısırığı olduğu tespit edilmişti.

Uthra'nın ölümünün ardından ailesi, suç şüphesiyle polise şikayette bulunmuştu. Aile, Uthra'nın çeyiz ödemeleri nedeniyle damadın ailesinin tacizine maruz kaldığını öne sürmüştü.

AİLE İÇİ ŞİDDETLE SUÇLANIYOR

Sooraj daha sonra eşini öldürme suçlamasıyla tutuklanırken ebeveynleri ve kız kardeşi de aile içi şiddetle suçlanmıştı.

Independent Türkçe'nin bildirdiğine göre tutuklanmasının ardından sanık temmuzda suçunu itiraf etti ve Uthra'yı uyku haplarıyla sakinleştirdiğini ve ona saldırması için kobrayı serbest bıraktığını söyledi.

HİÇBİR ZAMAN SUÇLULUK DUYGUSU GÖSTERMEDİ

Polise göre suçun ardındaki motivasyonun para olduğuna inanılıyor. Sooraj evlenirken bir miktar para ve altın almış olsa da tatmin olmamıştı. Polis, sanığın yargılama sürecinde hiçbir zaman suçluluk duygusu göstermediğini iddia etti.

The News Minute'un aktardığına göre polis müfettişi S. Harisankar, "Sooraj'ı suçluluk duymayan deneyimli bir suçlu olarak görüyoruz. Sunduğumuz kanıtlardan ötesini asla kabul etmedi. Hesaplı bir şekilde açıklamalarda bulundu" dedi.

Mahkeme, Sooraj'ı mülk gaspı amacıyla zarara neden olmak ve cinayet de dahil olmak üzere Hindistan Ceza Kanunu'nun 4 bölümü uyarınca suçlu buldu. Cezası 13 Ekim'de verilecek. 

Savcı G. Mohanraj, pazartesi günkü duruşmada sulh hakiminden bunun "nadirin de nadiri" bir suç olarak değerlendirilmesini isteyerek Sooraj'a idam cezası verilmesini talep etti.

SONRAKİ HABER