Doğu kar esareti!

Doğu kar esareti! 1.resim

Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar yağışı ve tipi nedeniyle çok sayıda köy ve mahalle yolu ile şehirlerarası bazı yollar ulaşıma kapandı.Kars’ta, kar ve tipide mahsur kalan İranlı iki çobandan biri donmak üzereyken AFAD ekiplerince son anda kurtarıldı. Sivas’ta termometreler gün içerisinde -09 dereceyi gösterirken hissedilir ısı eksi 15 olarak belirlendi.Kars, Bitlis ve Van'ın Saray ve Başkale ilçelerinde okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

1 8
Doğu kar esareti! 2.resim

  Bölgede etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Sarıkamış-Karaurgan karayolu Gaziler yol ayrımının 0-12'nci kilometreleri ile Akşar-Gaziler-Karaurgan karayolunun 34-49'uncu kilometreleri ulaşıma kapandı.

2 8
Doğu kar esareti! 3.resim

 Erzurum-Pasinler karayolu Tekman yol ayrımının 9-35'nci kilometreleri, İkizdere-İspir karayolunun 0-5'inci kilometreleri, Horasan-Erzurum karayolunun Ağrı il sınırı, Eleşkirt-Ağrı karayolunun 0-30'uncu kilometreleri, Erzurum-Çat karayolunun Bingöl il sınırı mevkisi, Karayazı-Göksu-Karaçoban karayolunun 0-26'ncı kilometreleri ve Karayazı-Elmalıdere karayolunun 0-39'ucu kilometreleri arasında ulaşım sağlanamıyor. 

3 8
Doğu kar esareti! 4.resim

Tipi ve fırtına nedeniyle Ağrı-Erzurum ve Ağrı-İran karayolları ile Tutak-Karayazı karayolunun trafiğe kapandı.

4 8