Denize inmek isterken kayalıklarda mahsur kalan Ukraynalı turist 6 saatte kurtarıldı

Antalya'da sarp kayalık bölgeden denize inmeye çalışan Ukraynalı Vitaly Muronoviç, yaklaşık 40 metre indikten sonra mahsur kaldı. Jandarma, itfaiye ve sağlık ekiplerinin kurtarmak için seferber olduğu Vitaly Muronoviç, 6 saatlik uğraş sonucu bulunduğu yerden çıkarıldı.

Antalya'ya tatile gelen Ukrayna vatandaşı Vitaly Muronoviç, bir erkek arkadaşıyla kayalık bölgeden denize inmek istedi. Sarp kayalık alandan yaklaşık 40 metre inen iki arkadaştan Vitaly Muronoviç, burada mahsur kaldı.

110

Kendisinden daha geride ve karayoluna yakın bölgede bulunan arkadaşı yukarı çıkarak, jandarmadan yardım istedi. İhbar sonrası bölgeye jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

210

Ekipler Vitaly Muronoviç'i kurtarmak için çalışma başlattı. Aşağıya sarkıtılan halatla 3 itfaiye eri Vitaly Muronoviç'in yanına inmek için harekete geçti. Arkadaşı ise başka bir noktadan sahile inerek, ekiplere Vitaly Muronoviç'in bulunduğu yeri tarif etmeye çalıştı.

310

DRONE İLE SU İSTEDİ

Vitaly Muronoviç'i kurtarma çalışmaları sırasında ekipler, olayı görüntüleyen gazetecilerin kullandığı drone cihazından da yardım aldı. Vitaly Muronoviç, drone aracılığıyla ekiplere çok susadığını ve su istediğini iletti. Kurtarma ekibinden bir itfaiye eri halat yardımıyla inerek Vitaly Muronoviç'e su götürdü. Yaklaşık 6 saat süren çalışmanın ardından Vitaly Muronoviç, halatlar yardımıyla yukarı çekildi. Vitaly Muronoviç sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, kurtarma ekiplerine teşekkür etti.

410