Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yoğun diplomasi trafiği

Hindistan'daki G-20 Liderler Zirvesi'nde Türkiye'yi temsil eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın diplomasi trafiği toplantının 2. günü de hareketli. Zirve oturumlarına katılan Erdoğan, üye ülke liderleriyle ikili görüşmeler gerçekleştiriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yoğun diplomasi trafiği - Sayfa 1

AB KONSEYİ BAŞKANI İLE GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18'nci G20 Liderler Zirvesi kapsamında bulunduğu Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile görüştü.

111
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yoğun diplomasi trafiği - Sayfa 2

PRENS SELMAN İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkan Erdoğan , 18'inci G20 Liderler Zirvesi kapsamında bulunduğu Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile bir araya geldi.

Görüşmede, Türkiye-Suudi Arabistan ikili ilişkilerinin yanı sıra bölgesel ve küresel meseleler de ele alındı. 

211
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yoğun diplomasi trafiği - Sayfa 3

SİSİ İLE YÜZ YÜZE İKİNCİ GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile G20 Zirvesi kapsamında ikinci kez yüz yüze bir görüşme yapmış oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sisi ile ilk yüz yüze görüşmesi Katar'daki Dünya Kupası Açılış Töreni'inde olmuştu. 

311
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yoğun diplomasi trafiği - Sayfa 4

Görüşmelerde Türkiye-Mısır ikili ilişkileri, ticaret hacminin artırılması, enerji alanındaki yeni iş birlikleri ile bölgesel ve küresel meseleler de ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ikili ilişkilerin hak ettiği noktaya geleceğini vurguladı.

411