Çorum'da 2 evin küle döndüğü yangında can pazarı: 1 ölü, 1 yaralı

Çorum'da bir köyde evde çıkan yangın yan binaya sıçradı. Köylülerin çabasıyla 4 kişinin kurtarıldığı yangında 91 yaşındaki Ayşe Ünal hayatını kaybetti. Yangın sırasında köyde bulunan yangın hidrantlarının çalışmadığı iddia edildi.

Çorum'da 2 evin küle döndüğü yangında can pazarı: 1 ölü, 1 yaralı - Sayfa 1

Çorum'da bir köyde 91 yaşındaki Ayşe Ünal ile kızının yaşadığı evde çıkan yangın kısa sürede büyüyüp, yanındaki eve sıçradı. Alevleri gören köylüler 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım isterken, bir taraftan da kendi imkanlarıyla yangına müdahale etti.

Çorum'da 2 evin küle döndüğü yangında can pazarı: 1 ölü, 1 yaralı - Sayfa 2

Köylüler, pencerede gördükleri Aşye Ünal'ın kızı ile diğer evdeki 2'si kadın 3 kişiyi kurtarmayı başardı. Ekiplerin uzun uğraşları sonucu yangında yaşlı kadının cansız bedenine ulaşıldı. Öte yandan faciayla sonuçlanan yangın sırasında köyde bulunan yangın hidrantlarının çalışmadığı iddia edildi

Çorum'da 2 evin küle döndüğü yangında can pazarı: 1 ölü, 1 yaralı - Sayfa 3

91 YAŞINDAKİ KADIN KURTARILAMADI
Alevleri gören köylüler, 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım isterken bir taraftan da kendi imkanları ile de yangına müdahale etti. Köy sakinlerinin müdahalesi ile dumandan etkilenen Sultan Kunduz, Hüseyin Gökdemir ile eşi Fatma Gökdemir alevlerin arasından kurtarıldı. Bu sırada olay yerine gelen Dodurga Belediye İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yangına müdahale etti. Uzun uğraşlar sonucu söndürülen yangında, Ayşe Ünal hayatını kaybetti. İki evin tamamen kül olduğu yangınla ilgili jandarma inceleme başlattı.

Çorum'da 2 evin küle döndüğü yangında can pazarı: 1 ölü, 1 yaralı - Sayfa 4

'TEYZEMİZİN KIZINI CAMDA GÖRDÜK'
Yangını ilk fark eden köy sakinlerinden Mehmet Başar, duyduğu çığlıklar üzerine evinden dışarı çıktığını belirterek, "Gece 01.10 gece bir sese uyandım. Ev sahibi bağırıyor, çığlıklar atıyordu. Ben de dışarı çıktım. Sokak, sokak bağırarak diğer komşuların gelmesini sağlamaya çalıştım. Köyün suyunu açması için muhtarı aradım peşinden hemen itfaiyeyi aradım. İlk başta vefat eden teyzemizin kızını camda gördük. Camı kürekle kırarak önce onu çıkardık. Çatı tamamen tutuşmuştu, içeriye kim girse yanmaya mahkum olacaktı. Yapacak bir şey kalmayınca söndürmeye, soğutmaya devam ettik. Köyün kendi imkanları ile ilaçlı motor pompaları ile müdahale etmeye çalıştık. İtfaiye geldikten sonra da söndürme çalışmalarına devam ettik" dedi.