» » İHA »

Armut Ağaçları İkinci Meyveyi Verdi

Armut Ağaçları İkinci Meyveyi Verdi

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde meyve üreticiliği yapan bir üreticinin bahçesindeki iki cins armut çiçek açıp ikinci meyveyi de büyüttü.

Bayramiç'te meyve üreticiliği ile uğraşan bir üretici bahçesinde bulunan iki cins armut ağaçlarının ikinci meyveyi de vermesi üreticiyi şaşırttı. Yıllardır meyve üreticiliği ve meyve budama işi yapan üretici Ekrem Sevgili 6 yıl önce diktiği, Santamaria ve Naşi cinsindeki armut fideleri 2 yıldır meyve vermeye başladı. Üretici erkenci cins olan bu iki çeşit armudunun meyvelerini toplayarak sattı. Daha sonra tekrar çiçek açan ağaçlar tekrar meyve verdi. Bu tabiat olayına bir türlü anlam veremediğini

dileğe tiren Sevgili "Yıllardır meyvecilik ve meyve fidanı budama işi yaparım. Ama böyle bir olayı ne gördüm, nede duydum. Santamaria cinsi armutlar şu anda yenmeye başladı. Tadı da ilk meyvelerden farksız. Sadece ilk verime göre biraz daha küçük. Buda yeterli bakım ve sulama eksikliğinden" dedi.

Haberin Alındığı Kaynak» İhlas Haber Ajansı

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında İHA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.