» » Cihan »

UÜ’nün AProY projesi, TÜBİTAK-BİDEB’de örnek proje seçildi

UÜ’nün AProY projesi, TÜBİTAK-BİDEB’de örnek proje seçildi

Uludağ Üniversitesi'nde (UÜ) düzenlenen Araştırma Projesi Hazırlama ve Yazma Eğitimi, (AProY) TÜBİTAK-BİDEB tarafından örnek proje seçildi.

Prof. Dr. Kadir Yeşilbağ tarafından hazırlanan ve ilk kez geçen yıl düzenlenmeye başlanan AProY eğitim etkinliği; içeriği, hazırlanışı ve uygulamasındaki başarısı dikkate alınarak TÜBİTAK-BİDEB tarafından 2 bin 237 programı için örnek proje seçildi.

TÜBİTAK tarafından desteklenen eğitim, daha önce iki kez düzenlenirken, kursa 8 farklı üniversiteden toplam 39 araştırmacı, kursiyer olarak katıldı.

Kurs kapsamında Uludağ, Ankara ve Erciyes Üniversitelerinden toplam 6 öğretim üyesi, TÜBİTAK projelerine hazırlık, proje yazımı ve sunumu konularında eğitim veriyor.

İki aşamalı olarak düzenlenen kursun ilk aşamasında kursiyerlere, teorik ve uygulamalı dersler veriliyor.

Yaklaşık 1 ay sonra düzenlenen 2. aşamada ise kursiyerlerin hazırladıkları proje taslakları üzerinde eğitmen ve kursiyerler birebir çalışmalar yürütecek.

Kasım ayında tekrar düzenlenmesi planlanan kursa ilişkin duyurular önümüzdeki günlerde yapılacak.


Haberin Alındığı Kaynak» Cihan

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında Cihan internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.