Bunu Yapın Dişlerinizin Sararmasını Engelleyin

Bunu Yapın Dişlerinizin Sararmasını Engelleyin 1.resim

Dişlerinizin sararmaması için yapmanız gerekenlerin arasında yeterli su tüketimi de var. Sararmaya sebep olabilecek etmenleri sıralayan Clinic Plus Uzman Diş hekimi Ve Protez Uzmanı Dt. Sevgen Eralp, sağlıklı dişlerin formülünü verdi. CİHAN'ın haberine göre Eralp, özellikle dişin doğal rengini kaybetmemesi için şu önerilerde bulundu: "Dişlerinizin doğal renginden memnun iseniz, bunu uzun süre korumak için çok basit bazı şeylere dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

1 8
Bunu Yapın Dişlerinizin Sararmasını Engelleyin 2.resim

EĞER FIRÇAYI BASTIRARAK FIRÇALIYORSANIZ Bunlardan en basit olanı, düzenli ve doğru ağız hijyen alışkanlığının olmasıdır. Günde 3 defa, doğru fırça ve yöntemle dişlerinizi fırçalamak dişlerinizin rengini korumaya yardımcı olacaktır. Fakat çok uzun süre fırçalamak veya bastırarak diş fırçalamak dişlerinizin rengini korumanın aksine dişlerinizin en dışındaki mine tabakasının aşınmasına ve daha da sararmasına sebep olacaktır. Eğer dişlerinizi çok bastırarak fırçalıyorsanız şarjlı ve basınç sensörlü diş fırçalarından faydalanabilirsiniz.

2 8
Bunu Yapın Dişlerinizin Sararmasını Engelleyin 3.resim

PİPET KULLANIN Dişlerinizin sararmasına sebep olabilecek bir diğer şey de asitli yiyecek ve içeceklerin çok miktarlarda tüketilmesidir. Asit, dişimizin en dış tabakası olan diş minesine zarar vererek dişlerinizin aşınmasına ve sarı görünmesine sebep olur. Asitli içecekleri tüketirken pipet kullanmak diş minesini korumaya yardımcı olabilir.

3 8
Bunu Yapın Dişlerinizin Sararmasını Engelleyin 4.resim

KARBONATLI SIVI KULLANANLAR DİKKAT! Bazı diş beyazlatma ürünlerinin içeriğinde karbonat bulunduğu için, dişlerini kendi el yordamıyla hazırladığı karbonatlı sıvılarla beyazlatmaya çalışanlar olduğunu da görüyoruz. Karbonatlı ürünlerin bilinçsizce kullanımı sonucu diş mineleri tamamen harap oluyor. Sonucunda sararmış, pürüzlü diş yüzeyi, hassasiyet problemleri ve tam tersi kötü bir estetik görüntü oluşuyor. Dişlerimizi temizlemek için sadece piyasada satışa sunulan diş macunlarından faydalanabiliriz.

4 8


Reklamı Kapat