Bu çilek bildikleriniz gibi değil! - Sosyal medya ayağa kalktı

İngiltere'de ünlü bir perakende mağazası, pamuk şeker tadındaki üzüm ve limonlu kavununun ardından yeni hibrit meyvesini piyasa sürdü. Geleneksel çilekler ile Japon çileklerinin çaprazlanmasından elde edilen beyaz inci çileği, görünüşüyle tam not alsa da tadıyla sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Kilosu 400 liradan satılan meyve için bazı kullanıcılar, "Aklından daha fazla parası olan kişiler bunu alır" diyerek firmaya tepki gösterdi.

Bu çilek bildikleriniz gibi değil! - Sosyal medya ayağa kalktı - Sayfa 1

İngiltere merkezli giyim, ev ürünleri ve lüks gıda ürünleri firması Marks & Spencer, tüketiciler arasında tartışmaya neden olan son ürününü tanıttı. Hibrit şekilde üretilen beyaz çilek, tıpkı bir kırmızı çilek gibi görünüyor ancak tadı oldukça farklı.

Bu çilek bildikleriniz gibi değil! - Sosyal medya ayağa kalktı - Sayfa 2

M&S, ananas aroması ve vanilya notaları ile kırmızı çilek gibi tatlı olan yeni meyve hibritini gerçekten benzersiz olarak tanımlayarak şu ifadeleri kullandı:

Bu çilek bildikleriniz gibi değil! - Sosyal medya ayağa kalktı - Sayfa 3

JAPON ÇİLEKLERİ İLE ÇAPRAZLANDI 

“Yeni beyaz inci çileği adlı ürünümüzün mükemmel boyut ve kalitede üretilmesi için geleneksel çileklerle çaprazlanmış Japon beyaz çileği tohumları kullandık. Onları Japonya'daki çifçiler doğal bir ortamda yetiştirdik.”

Bu çilek bildikleriniz gibi değil! - Sosyal medya ayağa kalktı - Sayfa 4

Diğer taraftan, sosyal medya kullanıcıları 200 gramı 3,50 sterlin (Yaklaşık 80 lira)  karşılığında satılan beyaz çilekler hakkında ikiye bölündü. Bazıları hibrit meyveyi ilginç bulurken, bazıları ise beyaz çileğin gereksiz bir icat olduğunu ifade etti.