» » DHA »

Seyidoğlu Tatlıları Almanya'da

Seyidoğlu Tatlıları Almanya'da

ALMANYA'da yaşayan genç iş adamları Engin Zengin ile Yaşar Kartal, Türkiye'de 60 yılı aşkındır var olan Seyidoğlu Pastaneleri'nin bir şubesini Bottrop kentine taşıdı.

Essen şehri yakınlarında bulunan Bottrop'a Seyidoğlu Pastanesi'ni açan genç iş adamları, Türk tatlı çeşitlerini Almanlara tanıtmayı hedefliyor. Mekan açılışının ardından kısa sürede çok sayıda Alman müşterisinin geldiğini belirten işletmeci ortaklardan Yaşar Kartal, "Başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin bir çok şehrinde yarım asırdır beğeniyle tüketilen Seyidoğlu tatlılarını hem burada yaşayan Türk vatandaşlarına, hemde Alman müşterilerimize sunmaktan dolayı mutluyuz" dedi.

Her türlü tatlı çeşitlerin Türkiye'den dondurulmuş olarak Almanya'ya ulaştırıldığını ve aynı tazelikle müşteriye sunulduğunu anlatan işletmeci Yaşar Kartal, tatlıların yanısıra günlük olarak sıcak yemek, izgara çeşitleri ve açık büfe kahvaltıyı da müşteriye sunduklarını belirtti.

Bottrop'ta hizmete açılan Seyidoğlu baklava her gün sabah 07.00- 23.00 saatleri arası hizmet verirken, kısa sürede Bottrop ve yakın şehirlerden gelecek lezzet tutkunlarının uğrak mekanı olması bekleniyor.


Haberin Alındığı Kaynak» Doğan Haber Ajansı
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında DHA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.