Bodrum'da Eylül ayında turist bereketi

Muğla'nın turizmde lokomotif ilçesi Bodrum'da yerli turist hareketliliği azalırken, ilçe yabancı turistlere kaldı. Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, "Orta yaş grubu misafirlerimiz Bodrum'a gelmeye başladı. Şu an otellerde yüzde 80 bandında doluluk oranı görünüyor" dedi.

Bodrum'da Eylül ayında turist bereketi - Sayfa 1

Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum'da yerli ve yabancı turist hareketliliği sürüyor. Milas-Bodrum Havalimanı dış hatlarından ağustos sonu itibarıyla 1 milyon 300 bin, 65 yolcu gemisi ile de 59 bin 100 yabancı turist, Bodrum'a geldi. 

114
Bodrum'da Eylül ayında turist bereketi - Sayfa 2

Eylül ayında otellerdeki doluluk oranının yüzde 80'e ulaştığını belirten Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, kişi başı gecelik konaklama fiyatının 1500 liradan başladığını söyledi.

214
Bodrum'da Eylül ayında turist bereketi - Sayfa 3

İLK SIRADA İNGİLİZ TURİSTLER YER ALIYOR

Dış hatlardan havalimanına inen turistin bir kısmının Aydın'ın Didim ilçesine gitmeyi tercih ettiğini söyleyen Şahin, "Eylül ayı ve sonbahar dönemi, Bodrum'un en güzel ayları. Bu yıl şu zamana kadar dış hatlardan 1 milyon 300 bin yabancı misafirimiz geldi. 

314
Bodrum'da Eylül ayında turist bereketi - Sayfa 4

İlk sırada yıllardır İngiltere'den gelen turistler yer alıyor. Ardından Rusya, Almanya ve Polonya geliyor. Bu rakam eylül-ekim gibi yukarıya doğru seyredecektir. Gelen 1 milyon 300 bin kişinin hepsi Bodrum'da değil; bir kısmı da Didim'e gidiyor. Bunun yanı sıra kentimize yolcu gemileri de gelmeye devam ediyor. 65 yolcu gemisi toplam 59 bin 100 yabancı turisti, Bodrum'a getirdi. Gelen turist gemide kalıyor ama esnafımıza alışveriş yaparak katkı sağlıyor" dedi.

414