» » BASIN İLAN KURUMU »

Üsküdar Çocuk Üniversitesi "dahi"lerini seçti

Üsküdar Çocuk Üniversitesi, 720 öğrenci arasından sınavla "dahi"lerini seçti.

Üsküdar Çocuk Üniversitesi 'dahi'lerini seçti

Üsküdar Belediyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin, Üsküdar'da oturan "dahi" ve "üstün yetenekli" çocuklardaki yetenekleri keşfedip, onları yeteneklerine uygun eğitim desteği ile daha bilinçli, sağlıklı, öz güveni yüksek bireyler haline getirmek amacıyla kurduğu Üsküdar Çocuk Üniversitesi'nin seçme sınavları yapıldı.

Altunizade Hafize Özal İlköğretim Okulu'nda iki oturumda yapılan sınavlarda toplam 720 öğrenci, 10'ar kişilik gruplar halinde toplam 36 sınıfta yarıştı. Öğrenciler, sınavda, Temel Kabiliyetler Testi, Bireysel Yetenek Testi ve Uyum Testi olmak üzere toplam 180 sorudan oluşan 3 aşamalı sınava tabi tutuldu.

Üsküdar Çocuk Üniversitesi'nden bu yıl dereceye giren 292 dahi ve üstün yetenekli çocuk faydalanacak.

Üsküdar Çocuk Üniversitesi'nin akademilerden oluşan alt birimlerinde Elektrik-Elektronik ve Robot, Matematik ve Zeka, Fizik-Kimya-Biyoloji Deney, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Dil-Edebiyat, Deha, Güzel Sanatlar ve Spor okulları bulunuyor.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.bik.gov.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında BASIN İLAN KURUMU internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.