» » İHA »

Yunanistan’da tropik fırtına etkili oluyor

Yunanistan’da tropik fırtına etkili oluyor

Zorba tropik fırtınası sabah saatlerinden itibaren Yunanistan'da Mora Yarımadası'nın güneyindeki Kalamata ve Sparti sahillerinde etkili olmaya başladı.

Yunanistan'ın çok sayıda bölgesini etkilemesi beklenen Zorba tropik fırtınası sabah saatlerinden itibaren Mora Yarımadası'nın güneyindeki Kalamata ve Sparti sahillerinde etkili olmaya başladı. 9 ve 10 şiddetinde esen rüzgar sebebiyle dev dalgalar oluştu. Sahillerde bazı tekneler karaya sürüklendi.

Fırtına bazı köylerde elektrik kesintisine neden oldu. Pire ve Rafina limanlarından Ege adalarına tüm vapur seferleri iptal edildi.

Atina Meteoroloji Merkezi'nin açıklamalarına göre, bugün saat 17.30'dan sonra Zorba Atina şehrinin güneyini etkileyecek ancak şiddetini kaybedecek. Meteoroloji merkezinin son değerlendirmesine göre Zorba, kuzey Yunanistan'ı etkilemeyecek.

(Manol Kostidis/İHA)

Haberin Alındığı Kaynak» İhlas Haber Ajansı

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında İHA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.