Asgari ücrette zam pazarlığı! Beklenti 10-13 bin TL oldu

Asgari ücret zammı için geri sayım başladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışma takviminin belirlenmesi için taraflar bir araya geliyor. 1 Aralık'taki toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TÜRK-İŞ ve TİSK başkanlarıyla görüşecek. Milyonlar kritik toplantıya kilitlenirken, masadaki rakamlar da netleşiyor. Sendikaların pazarlığa başlayacağı rakam netleşirken, iş dünyasının sıcak baktığı ücret de belli oldu. İşte asgari ücret için öne çıkan son rakamlar...

Asgari ücrette zam pazarlığı! Beklenti 10-13 bin TL oldu - Sayfa 1

Asgari ücret zam pazarlığı başlıyor. Milyonların beklediği asgari ücret zammıyla ilgili kritik haber dün akşam saatlerinde geldi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışma takviminin belirlenmesi için taraflar 1 Aralık'ta bir araya geliyor. 

112
Asgari ücrette zam pazarlığı! Beklenti 10-13 bin TL oldu - Sayfa 2

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol'un katılımıyla gerçekleşecek toplantıda asgari ücret pazarlığında takvim belirlenecek. Tüm gözler perşembe günü yapılacak kritik toplantıya çevrilirken, tarafların beklentileri de netleşti. İşte işçi ve işveren kesiminin asgari ücret zammı için pazarlığa başlayacağı rakamlar...

212
Asgari ücrette zam pazarlığı! Beklenti 10-13 bin TL oldu - Sayfa 3

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol'un katılımıyla yarın yapılması planlanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışma takviminin belirlenmesine ilişkin toplantının 1 Aralık'a alındığı bildirildi.

312
Asgari ücrette zam pazarlığı! Beklenti 10-13 bin TL oldu - Sayfa 4

ASGARİ ÜCRET ZAM TAKVİMİ NETLEŞİYOR
Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin, Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışma takviminin belirlenmesi için perşembe günü, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ile bir araya gelecektir." ifadelerine yer verildi.

412