» » Cihan »

Anaokulu öğrencileri diktikleri fidana ‘iyilik ve hoşgörü’ adını verdi

Anaokulu öğrencileri diktikleri fidana ‘iyilik ve hoşgörü’ adını verdi

Antalya'nın Alanya ilçesinde Özel Hayat Ufuk Anaokulu öğrencileri okul girişine diktikleri fidana ‘iyilik ve hoşgörü ağacı' adını verdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ‘Değerler eğitimi projesi" çerçevesinde okullarda geçen yıl ekimde 2011'de ‘sorumluluk', kasımda ‘saygı', aralıkta ‘sevgi' ve bu yıl acakta ‘yardımlaşma ve işbirliği', şubatta da ‘sevgi ve saygı' konularıyla ilgili öğretmen ve öğrencilerden proje geliştirmeleri istendi.

Özel Hayat Ufuk Anaokulu öğrencileri, şubat projesi kapsamında okulun girişine ağaç dikerek ismini ‘iyilik ve hoşgörü' ağacı verdi. Minik öğrenciler, ağaca yaptıkları iyilikleri ve hoşgörüyü yazarak ağaca astı. Bu proje ile okulda hem ağaç sevgisi, hem de öğrencilerin insanları sevmeyi ve hoşgörülü davranması sağlanıyor.

Toplumların huzur ve refahı bireylerin mutlulukları ile doğru orantılı olduğunu dile getiren Okul Müdürü Muhterem Kılınç, mutlu insanların yaşadıkları bir toplumun oluşması için de bireylerin iyi değerler kazanması gerektiğini vurguladı. Özel Ufuk Anaokulu olarak öğrencilerin akademik başarılarının yanında erdemli birey olarak yetişmeleri için değerler eğitimi çalışması yaptıklarını ifade eden Kılınç, bu çalışma kapsamında şubatta işledikleri ‘iyilik ve hoşgörü' konusu sınıflarda farklı şekillerde anlatıldığını belirtti. Kılınç, "
Daha kalıcı olması için öğrencilerimizin yaptıkları iyilikleri ve hoşgörülü davranışlarını ‘iyilik ve hoşgörü ağacında' sergiledik. Şubat ayı bu etkinliklerle faydalı bir şekilde geçirilmiş ve bu değerlerimiz öğrencilerimize kazandırılmış oldu. Önümüzdeki ay 'Barış' değerini çeşitli etkinliklerini işleyeceğiz." dedi.


Haberin Alındığı Kaynak» Cihan

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında Cihan internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.