» » Cihan »

Kızılay'ın insani yardım gemisini haydutlardan Gemlik savaş gemisi korudu

Kızılay'ın insani yardım gemisini haydutlardan Gemlik savaş gemisi korudu

Türk Kızılayı tarafından Somali'ye gönderilen insani yardımları taşıyan gemiye Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait savaş gemileri eşlik etti. İnsani yardım gemisine Akdeniz'de TCG Bozcaada, Süveyş Kanalı'nı geçişi müteakip Mogadişu'ya intikaline kadar ise TCG Gemlik gemisi refakat etti.

Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Kızılay Genel Müdürlüğü'nce yapılan planlamaya istinaden Somali'ye insani yardım malzemesi taşıyan M/V Dadalı isimli geminin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Mogadişu/Somali limanına intikal ettirilmesinin sağlandığı belirtildi. Açıklamada, "M/V Dadalı'nın 3030 mil ve 19 gün süren intikalinde, Mersin'den ayrıldığı 02 Ağustos 2012 tarihinden itibaren Doğu Akdeniz'de TCG Bozcaada tarafından, Süveyş Kanalı'nı geçişi müteakip Mogadişu'ya intikaline kadar ise bölgede deniz haydutluğu ile mücadele harekatı icra etmekte olan TCG Gemlik tarafından refakat edilmiştir." denildi.

Haberin Alındığı Kaynak» Cihan

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında Cihan internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.