» » AJANSSPOR »

Şampiyon Beykent!

Üniversiteler Spor Federasyonu'nca Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde 14- 18 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenen Üniversite Erkekler Voleybol Süper Lige terfi Şampiyonası İstanbul Beykent Üniversitesi'nin birinciliği ile sona erdi.

Şampiyon Beykent!

Beykent, Akdeniz, Hacettepe, İstanbul ve Kocaeli Üniversitelerinin katılımıyla yapılan Süper Lige Terfi karşılaşmaları sonucunda şampiyon Beykent Üniversitesi'nin ardından, Kocaeli Üniversitesi ikinci, Hacettepe Üniversitesi üçüncü, İstanbul Üniversitesi dördüncü ve Akdeniz Üniversitesi de beşinci oldu.

BEYKENT VE KOCAELİ SÜPER LİGE YÜKSELDİ..

Süper Lige Yükselme karşılaşmalarında birinci olan Beykent Üniversitesi ile ikinci sırada yer alan Kocaeli Üniversitesi erkek voleybol takımları gelecek yıl Süper Lig'de Koç Fest. Üniversiteler Spor Oyunları'nda şampiyonluk mücadelesi verecekler.

Geçen Sezon Sağlık, Kültürel ve Spor Daire Başkanı İbrahim Duru ile Voleybol Teknik Direktörü Barış Sümen yönetiminde ikinci ligde şampiyon olup, Birinci Lig'e terfi eden Beykent Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı bu yıl da Birinci Lig'de yenilgisiz şampiyon olma başarısı gösterip, Süper Lige Terfi Şampiyonasına katılma hakkını elde ettiler.

BEYKENT, İKİ YILDA ÜÇ KUPA KAZANDI…

İki yılda iki şampiyonluk elde eden Beykent Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı, Süper Lige terfi karşılaşmalarından da birinci olarak çıkmayı başardılar. İstanbul Beykent Üniversitesi ilk maçında Akdeniz Üniversitesi'ni 3-0 ve Hacettepe Üniversitesi'ni de 3-1 yenerek liderlik koltuğuna oturdu. Üçüncü maçında ise Kocaeli Üniversitesi ile yaptığı zorlu bir mücadele sonrasında hakemlerin de yanlış kararlarıyla maçı 3-2 kaybettiler. Morallerini bozmayan İstanbul Beykent Üniversitesi, dördüncü maçında İstanbul Üniversitesi'ni 3-0 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. İki yılda üç kupanın sahibi oldu.

HACETTEPE BİR SET KURBANI OLDU…

Hacettepe Üniversitesi ise ilk maçında İstanbul Üniversitesi'ni 3-1 yenerken, ikinci karşılaşmasında Beykent Üniversitesi'ne 3-1 mağlup oldu. Üçüncü maçında Akdeniz Üniversitesi'ni 3-1 ve Kocaeli Üniversitesi'ni de 3-2 yendi. Kocaeli Üniversitesi'ne verdiği iki set Hacettepe Üniversitesi'ni 3. sırada bırakırken, Kocaeli Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi'nden kazandığı iki set ve bir puan ile şampiyonayı ikinci sırada tamamladı.

İSTANBUL VE AKDENİZ SON SIRALARDA KALDI

Şampiyona'nın diğer iki takımından İstanbul Üniversitesi maçlarını Hacettepe Üniversitesi ile Kocaeli Üniversitesi'ne 3-1, Beykent Üniversitesi'ne 3-0 kaybetti. Son maçında ise Akdeniz Üniversitesi'ni 3-0 yenip şampiyonayı dördüncü sırada tamamladı. Akdeniz Üniversitesi ise yaptığı 4 maçı da kaybedip 5. sırada yer aldı. İlk üç dereceye giren takımların ödülleri Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Ali Tatlısu ve Tekirdağ Voleybol İl Temsilcisi tarafından törenle verildi.

İBRAHİM DURU:

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ SKS DAİRE BAŞKANI:


Birinci Lig Şampiyonluğundan sonra takımlarının Süper Lige terfi maçlarından da galibiyet ile çıkacaklarına inandıklarını belirten Beykent Üniversitesi Sağlık, Kültürel ve Spor Daire Başkanı İbrahim Duru,"İki yılda iki şampiyonluk kazandıktan sonra Süper Lige Terfi maçlarını da şampiyon olarak tamamladık. Okulumuza iki yılda 3 kupa kazandırdık. Bundan da çok mutluyuz. Daha önce de belirtmiştim. Beykent Üniversitesi olarak hedefimiz büyük.

Önümüzdeki yıl da katılacağımız KoçFest Şampiyonası'nda da başarılı olmak için şimdiden kolları sıvadık. Teknik Direktörümüz Barış Sümen'in görüşleri ve okulumuza gelecek yeni öğrencilerle de takımımıza takviyeler yapacağız. Şimdi hedefimiz daha da büyüdü. Üniversiteler Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi temsil etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

BARIŞ SÜMEN

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ TEK. DİREKTÖRÜ:


İkinci ve Birinci Lig Şampiyonluğundan sonra Süper Lige terfi maçlarından da başarıyla çıktıklarını belirten Antrenör Barış Sümen, "Çalışmalarımızı planlı, programlı bir şekilde disiplin içerisinde sürdürdük. Sporcularımın başarılı oyunlarıyla amacımıza ulaştık. Bu başarımız Beykent Üniversitesi'nin değerli yöneticilerinin büyük destekleriyle oldu. Sağlık, Kültürel ve Spor Daire Başkanımız İbrahim Duru her zaman yanımızda oldu. Bizlere her türlü maddi ve manevi destek verdi. Beykent Üniversitesi'nin kıymetli yöneticilerine bize verdikleri büyük destekleri için teşekkür ediyorum. Onların bu destekleri olmasaydı, bu başarılar da olmazdı. Hedefimiz yalnız Süper Lige çıkmak değil, Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etmek. Bunun için de Beykent Üniversitesi yönetimi her türlü desteği vermekte. Bize de düşen görev çalışmak. Yönetimin bu desteğini boşa çıkartmayacağız" dedi..

ERKEKLER PUAN DURUMU

TAKIMLAR O G M AS VS P


1- Beykent Üniversitesi 4 3 1 11 4 10

2- Kocaeli Üniversites 4 3 1 11 7 9

3- Hacettepe Üniversitesi 4 3 1 10 7 8

4- İstanbul Üniversitesi 4 1 3 5 9 3

5- Akdeniz Üniversitesi 4 0 4 2 12 0

TOPLU SONUÇLAR:

1. GÜN: 14 MAYIS 2013 SALI


Kocaeli Üniversitesi BAY

11:00 Beykent Üniversitesi-Akdeniz Üniversitesi: 3-0

13:00 Hacettepe Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi: 3-1

2. GÜN: 15 MAYIS 2013 ÇARŞAMBA

Akdeniz Üniversitesi:BAY

11:00 Beykent Üniversitesi- Hacettepe Üniversitesi: 3-1

13:00 Kocaeli Üniversitesi- İstanbul Üniversitesi: 3-1

3.GÜN: 16 MAYIS 2013 PERŞEMBE

İstanbul Üniversitesi: BAY

11:00 Akdeniz Üniversitesi- Hacettepe Üniversitesi:1-3

13:00 Kocaeli Üniversitesi- Beykent Üniversitesi:3-2

4.GÜN: 17 MAYIS 2013 CUMA

Hacettepe Üniversitesi: BAY

11:00 Akdeniz Üniversitesi- Kocaeli Üniversitesi: 1-3

13:00 İstanbul Üniversitesi- Beykent Üniversitesi: 0-3

5.GÜN: 18 MAYIS 2013 CUMARTESİ

Beykent Üniversitesi: BAY

11:00 İstanbul Üniversitesi- Akdeniz Üniversitesi:3-0

13:00 Hacettepe Üniversitesi- Kocaeli Üniversitesi: 3-2

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.ajansspor.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında AJANSSPOR internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.