Afrin'den yeni fotoğraflar geldi! İHA'lara karşı bakın nasıl önlem almışlar

Afrin'den yeni fotoğraflar geldi! İHA'lara karşı bakın nasıl önlem almışlar 1.resim

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerden arındırılan bölgelerde Ottawa  Antlaşması ile kullanımı yasaklanan çok sayıda anti-personel mayını ele  geçirildi. Harekat kapsamında PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca  kazılan bazı sığınakların İHA'lar tarafından tespitinin önlenmesi için  girişlerinin ağaç altlarına yapıldığı, ayrıca girişlerin naylon branda ile kapatılarak kamufle edilmek istendiği belirlendi.

1 14
Afrin'den yeni fotoğraflar geldi! İHA'lara karşı bakın nasıl önlem almışlar 2.resim

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK)  gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerden arındırılan  bölgelerde, Ottawa Antlaşması ile kullanımı yasaklanan çok sayıda anti-personel  mayını ele geçirildi.

2 14
Afrin'den yeni fotoğraflar geldi! İHA'lara karşı bakın nasıl önlem almışlar 3.resim

TSK tarafından Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup  teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı  ve zulmünden kurtarmak üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı başarıyla  sürdürülüyor.

3 14
Afrin'den yeni fotoğraflar geldi! İHA'lara karşı bakın nasıl önlem almışlar 4.resim

Sivillerin zarar görmemesi için her türlü hassasiyeti gözeten TSK,  harekatın başladığı 20 Ocak'tan bu yana teröristlerce kullanılan çok sayıda  muhtelif tipte silah, mühimmat, araç ve gereç ele geçirdi.

4 14