ABD'de tabuları yıkan ilk First Lady; Jill Biden hakkında duyacaklarınız sizi şaşırtacak...

ABD başkanlık seçiminden zaferle çıkan Joe Biden’ın 20 Ocak 2021’de görevi devralmasının ardından ABD'nin yeni First Lady'si Jill Biden olacak. Yeni first Lady Biden'in hayatı şimdiden merak konusu oldu. 69 yaşındaki yeni First Lady, Jill Biden hakkında duyacaklarınız sizi şaşırtacak...

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın görevi devralmasına günler kala gözler yeni First Lady Jill Biden'e çevrildi. Zerafeti ve duruşu ile göz dolduran 69 yaşındaki Jill Biden, Amerika’nın ‘doktor’ unvanlı ilk First Lady’si olarak şimdiden 231 yıllık başkanlık tarihindeki yerini aldı. 

116

Peki kimdir Joe Biden'in 5 kez evlilik teklif ettiği Jill Biden, ne iş yapıyor? 

 Lisans eğitiminin ardından lisansüstü ve doktora yapmış bir üniversite öğretim görevlisi olan yeni başkan eşini ilk yapan bir başka özelliği daha var. Jill Biden, ki adının önünde doktor unvanı da yazılınca tam adıyla Dr. Jill Biden demek gerekiyor; Beyaz Saray dışında çalışmayı sürdürecek ilk başkan eşi olacak.

216

 Yeni First Lady, Northern Virginia Kamu Üniversitesi’nde İngilizce öğretmenliği yapıyor. Beyaz Saray’a yerleştikten sonraki çalışma planları; ücretsiz kamu üniversitesi eğitimi, asker aileleri, kanser araştırmalarını geliştirme ve eğitim alanlarını kapsıyor.
 

316

Öğrenmek onun için bir tutku

Seçimlerden önce Vogue dergisine verdiği röportajda Jill Biden, “Çalışmayı seviyorum. Sizin pek çok okuyucunuz gibi ben de çalışan bir kadınım. Öğretmek benim tutkum. Yapmayı sevdiğim şey. Kariyerim ve hayatımın gerçek bir odak noktası. Dolayısıyla başa çıkabileceğimi ve başkan eşlerinin yapmak istediği her şeyi yapabileceğimi hissediyorum” diye konuştu. Yeni First Lady, her fırsatta kararlı olduğunu ve zor göreve hazır olduğunu belirtti.
 

416