50 yaşında anne olan Füsun Demirel'in çocukları büyüdü

Ekrandan veya beyaz perde izlerken, doğal ve kendinden emin tavırlarıyla içimizden biri olarak hissettiğimiz başarılı oyuncu Füsun Demirel, anne olmak için uzun seneler bekledi. 50 yaşında “Tüp Bebek” yöntemiyle hamile kalan Demirel birbirinden sevimli ikizlerine sahip oldu. Füsun Demirel, hamilelik süreci ve geç anne olmanın zorluklarından bahsetti.

Son günlerde Aziz dizisiyle ekrana gelen 63 yaşındaki başarılı oyuncu Füsun Demirel, geç anne olmanın etkisini ve anneliğin kendisine kattıkları hakkında açıklama yaptı. "Annelik. Yaşımın önemli olmadığını uzmanlar söylediğinde cesaret geldi. Her bünye farklıydı herkeste anatomik yapı farklıydı. Dolayısıyla benim yapım genç kalmıştı ve annelik için doğru adaydım" diyen Füsun Demirel, hamilelik süreci ve geç anne olmanın zorluklarından bahsetti.

Habertürk'ten Aytekin Teker'in yaptığı röportajda soruları yanıtlayan başarılı isim, anneliği hakkında bilgiler verdi.

"UZMANLAR YAŞIMIN ÖNEMLİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ"
"Geç yaşta anne olmaya karar verdikten sonra hayatınızda neler değişti? Hamilelik sürecindeki tecrübelerinizi paylaşır mısınız?" sorusuna, "Uzun kariyer sürecim sonunda geri dönüp baktığımda eksik bir şeyler var dedim hep çok istediklerimi gerçekleştirdim. Ama bir şey eksik kaldı. Annelik. Yaşımın önemli olmadığını uzmanlar söylediğinde cesaret geldi. Her bünye farklıydı herkeste anatomik yapı farklıydı. Dolayısıyla benim yapım genç kalmıştı ve annelik için doğru adaydım. Uzun, meşakkatli bir süreç yaşadım. Ve hamile kaldığımda, hele ikiz bebekler olduğunu öğrendiğim anda çok ağlamıştım. Zaten duygusal oluyorsunuz. Bol ağlama, bol duyarlılık... Hamilelikte de hep çalıştım son bir haftaya kadar setteydim."

"ANNELİK YAŞI HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL"
Geç anne olanlara tavsiye veren Füsun Demirel, "Kadınlar artık kariyerleri için çok çalışıyor. Annelik 40’lı yaşlara kadar ötelendi. Elbette çocukla anne arasında yaş farkı uçurumlarca olmamalı. Ama önceden dediğim gibi, kendine bakmış, sağlıklı, anatomisi doğru işleyen, rahim yapısı sağlıklı bir kadın için annelik yaşı hiç önemli değil. Cesurca bu projeye imza atabilirler." dedi.