» » SICAK GÜNDEM »

Devlet Bahçeli son grup konuşması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında milletvekillerine seslendi. Bahçeli, "Bu 63 sözde akil insan çözüm olarak neyi önerecektir? Tatar Ramazan herkesi Abdurrahman Çavuş mu zannetmektedir?" dedi

Devlet Bahçeli son grup konuşması

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları;

'GERİLEMEMİZİN SEBEBİ...'

Tarihin her dönemi Türk milletine yönelmiş saldırılara sahne olmuştur. Ne zaman gerilemişsek mutlaka içten ve dıştan lanet bir kumpasın varlığı hemen başını kaldırdı. Türk milleti zalim senaryoların, ayak oyunlarının her devirde hedefinde yer almıştır. Türklüğün mevcudiyeti, yerli ve yabancı mihrakları tarih boyunca rahatsız etmiştir. Hainler, kalleşler ne yaptılarsa kutsallarımızı devirememişlerdir. Bu sürecin henüz tam bir sonuca ulaştığını söylemekten uzak olduğumuz muhakkaktır. Geçmişte aramızı bozmaya çalışan kirli, kibirli ve kinli maksatlar 10 yıldır devreye girmiştir.

'ERDOĞAN KÖTÜLÜĞÜN DANİSKASINI YAPIYOR'

Milli değerlerimizin etnik şarapnel parçalarıyla dağılması için plan yapanlar AKP ile cesaret taşımışlardır. Başbakan Erdoğan aziz milletimize kötülüğün daniskasını yapmak için adeta görevlendirilmiştir. Başbakan'ın Türk milletinin kanına doymayan, hezimete uğramasından şikayet etmeyen, hasis ve lekeli vicdanlarla ağız birliğinde olduğu net ve bellidir.

SÖZDE AYDIN GÜRUHU

Türk milletinden alacaklı olduğunu düşünen her sefil zihniyet bu kafa yapısı tarafından yakın ilgi görmüştür. Gözdağları ile kurulmaya çalışılan gerilim, küresel planlara imkan ve destek sağlamıştır. Erivan hayranları, Erbil yanaşmaları, Kandil elçileri, sözde aydın güruhu, teslimiyet lobisinin temsilcileri, çözüm ve barış ezberi etreafında kenetlenmişlerdir. Bu ihanet ittifakının merkezi dış kaynaklıdır.

Amaç devletimizin ilke ve esaslarını bükmek ve kırmaktır. Bunlar korku pompalamanın ucuzluğu ile eşdeğer sayılmamalıdır. Bu söylediklerim aşırı olarak değerlendirilmemelidir. PKK'nın kanla elde etmeye çalıştığı hedeflerin hükümet tarafından sahiplenilmesi daha ne söylenebilecektir? Teröristlerin el üstünde tutulduğu süreç ihaneti milli birliğimizi sahiplenmenin ilkel ve ırkçı olarak lanse edilmesi nasıl ifade edilecektir?

Kalabalıkların kızgınlıkları BOP'un zıvanadan çıkarmasıyla yayılmıştır. BOP Türkiye'nin içinde bulunduğu haritaların yeniden belirlenmesi, sınırların yeni baştan düzenlenmesini isteyen yeni bir oyundur. BOP'un Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki totaliter rejimlerden işe başlaması şaşırtıcı görülmemelidir. BOP'un ana hedefi Türkiye'dir.

'AMAÇ KÜRDİSTAN'I KURMAKTIR'

Bu kanlı ve insanlık dışı yeni sömürgeciliğin yeni senaristi ABD, oyuncusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. AKP hükümeti kılavuzu BOP olan oyunun dişlileri arasında kalmıştır. Suriye'deki rejimin direnç göstermesi, arzulanan dönüşümün engellerle karşılaşması BOP'un hedeflerinden çıkarmamıştır.

BOP'un ana amaçlarından biri Kürdistan'ı kurmaktır. Komşu coğrafyaları Arap Baharı olarak yakan bu plan ülkemizde de PKK Baharı olarak yakacak.

'ABD DIŞİŞLERİ'NİN ÜZERİNE VAZİFE Mİ?'

ABD Dışişleri Bakanı'nın üstüne vazifeymiş gibi kullandığı ifadeler sorunlu ve tartışmaya açıktır. Müslüman coğrafyasını şiddete çeviren bir ülkenin bakanı barışı açıklamaktadır. Irak'ta binlerce kadına tecavüz eden, binlerce çocuğu yetim bırakan bir ülkenin bakanı bize barış dersi vermiştir. Yabancı siyasetçilerin tenkit veya övgülerin milletimizin umurunda bile olmadığını kesinlikle anlamalılar.

AKİL İNSANLAR ELEŞTİRİSİ

İmralı canisi AKP iktidarı henüz dağ kadrosunu ikna edememiştir. Bu arada 4. BDP heyeti de İmralı'ya giderek Kandil'e yeni bir mektup götürmüştür. Bu ne bitmez bir mektuplaşma serüvenidir ki bir türlü mutabakat sağlanamamıştır. Acaba Başbakan da İmralı canisine acele cevap beklerim diye kenarları çiçeklerle süslü mektuplar göndermiş midir?

PKK'nın silahlara veda etme niyetinin olmadığı görülmüştür. Analar ağlamasın sözü, kan dursun yalanları, huzur refah ve barış vaatleri, PKK ile görüşmelerin makyajı olarak yayılmaktadır.

Türk milleti bölücü kuşatmaya alınmıştır. PKK'nın silahlara niyetinin olmadığı bariz şekilde görülmüştür.

Hangi akla hizmetle vatandaşın ödediği vergilerle PKK sözcüsü 63 kişi oluşturulur?

TATAR RAMAZAN HERKESİ ABDUURRAHMAN ÇAVUŞ MU ZANNEDİYOR

Öcalan'ın doğum günü 4 Nİsan'da Başbakan ve 63'lük Akil İnsanlar bir araya gelere İmralı canisine pasta hediye etmişlerdir. Peki, bu 63 kişi neyi çözecek, neyin sürecini kabul ettirmeye çalışacaklar? Bunlara göre PKK terör örgütü müdür? Bu 63 sözde akil insan çözüm olarak neyi önerecektir? Tatar Ramazan herkesi Abdurrahman Çavuş mu zannetmektedir? Ölen PKK'lılara şehit idyen Mükremin Çıtır herkesi Feriştah olarak mı görmektedir? Hülya Koçyiğit çözümü mü yoksa filmlerdeki sahneleri mi anlatacaktır? Türk bayrağı yerine devlet bayrağı denilmesini isteyen hastalıklı zihniyet mi barışı sağlayacak?

NEDEN ONLAR AKİLLER ARASINDA YOK

12 kötü adamın gediklileri Akil İnsanlar listesinde yoktur. Mesela Cengiz Çandar, Hasan Cemal. Bölücü örgütün üst kadrosuna mı yükselmişlerdir, neden 63 Akil İnsan içinde değillerdir? Bu 63'lükler Anadolu'da bozguna uğrayacak, sorulan hiçbir soruya cevap veremeyecek 2 ay sonunda da Başbakan'a sığınacaklardır. Bunlara Türk milletinin kapısı da zihni de sonuna kadar kapalıdır. Çünkü Türk milletinin AKP PKK BDP ve İmralı canisine sırtı dönüktür.

"ERDOĞAN'IN 'EDEPLİ OL' ÇIKIŞINA YANIT"

Erdoğan yargının ne iş yaptığını en son sen öğreneceksin.Bölücülüğün hesabını vereceksin.

Haberin Alındığı Kaynak»www.sicakgundem.com

EN SON SİYASET HABERLERİ

 • 'HDP'ye verilen bütün oylar vebaldir' 17:00

  'HDP'ye verilen bütün oylar vebaldir' Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Muş'ta kaçırdıkları askeri bırakmaları işi çözmüyor. Eli silahlı olan adam orada durduğu sürece bu HDP'ye verilen bütün oylar vebaldir" dedi.

  F5HABER » 22.05.2015 17:00
 • Dev açılış için biraraya geldiler 16:55

  Dev açılış için biraraya geldiler Yapımına 3,5 yıl önce başlanan deniz üzerine kurulu Ordu-Giresun Havalimanı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tarafından açıldı. Açılış töreni öncesi ilk uçak havalimanına indi....

  MİLLİYET » 22.05.2015 16:55 F5Haber'de Oku
 • Liderlerin seçim maratonu sürüyor 16:27

  Liderlerin seçim maratonu sürüyor Genel seçim kapsamında yoğun bir kampanya yürüten siyasi parti genel başkanları, bazı günler iki, bazı günlerse 3-4 miting sığdırdıkları il gezilerini sürdürüyor.

  AJANSHABER » 22.05.2015 16:27 F5Haber'de Oku
 • 'HDP'ye saldırıların faili yakalanmak üzere' 15:51

  'HDP'ye saldırıların faili yakalanmak üzere' Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HDP'nin Adana ve Mersin bürolarına düzenlenen bombalı saldırıların failinin DHKP-C'li çıktığını belirterek, yakalamak üzere olduğunu söyledi.

  AJANSHABER » 22.05.2015 15:51 F5Haber'de Oku
 • 7 Haziran için sürpriz anket 15:49

  7 Haziran için sürpriz anket Kuzey Irak merkezli ve Mesut Barzani'ye yakınlığı ile bilinen Rudaw'ın anketine 10 gazeteci-yazar-akademisyen dünyasından bilinen 10 isim katıldı.

  F5HABER » 22.05.2015 15:49
 • Demirtaş'tan bombacı ile ilgili yeni iddia 15:49

  Demirtaş'tan bombacı ile ilgili yeni iddia Demirtaş, HDP'nin binalarına saldıran ve Başbakan Davutoğlu'nun DHKP-C'den tutuklandığını söylediği kişinin IŞİD ile ilgili bağlantısı olduğunu ileri sürdü.

  F5HABER » 22.05.2015 15:49
 • Aziz Kocaoğlu'ndan Başbakan'a asgari ücret yanıtı! 15:40

  Aziz Kocaoğlu'ndan Başbakan'a asgari ücret yanıtı! Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun asgari ücrete ilişkin sözlerine Aziz Kocaoğlu'ndan yanıt geldi.

  AJANSHABER » 22.05.2015 15:40 F5Haber'de Oku
 • DHKP-C'li dedikleri kişi... 15:07

  "DHKP-C'li dedikleri kişi..." HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Adana ve Mersin binasına yapılan saldırılarla ilgili olarak, "DHKP-C'li dedikleri kişi Suriye'de IŞİD ile bağlantıları olduğu bilgileri bizde...

  AJANSHABER » 22.05.2015 15:07 F5Haber'de Oku
 • Teröristlerin kaçırdığı kişiden güzel haber geldi 14:56

  Teröristlerin kaçırdığı kişiden güzel haber geldi Genelkurmay Başkanlığı, Muş'un Varto ilçesinde teröristlerce 18 Mayıs'ta kaçırılan biri jandarma uzman onbaşı iki kişi, saat 02.10'da serbest bırakıldığını açıkladı.

  AJANSHABER » 22.05.2015 14:56 F5Haber'de Oku
 • 7 Haziran için sürpriz anket 14:26

  7 Haziran için sürpriz anket Kuzey Irak merkezli ve Mesut Barzani'ye yakınlığı ile bilinen Rudaw'ın anketine 10 gazeteci-yazar-akademisyen dünyasından bilinen 10 isim katıldı.

  F5HABER » 22.05.2015 14:26