HABERLER»SİYASET»SICAK GÜNDEM»9 Nisan 2013 Salı, 11:42

Devlet Bahçeli son grup konuşması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında milletvekillerine seslendi. Bahçeli, "Bu 63 sözde akil insan çözüm olarak neyi önerecektir? Tatar Ramazan herkesi Abdurrahman Çavuş mu zannetmektedir?" dedi

Devlet Bahçeli son grup konuşması

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları;

'GERİLEMEMİZİN SEBEBİ...'

Tarihin her dönemi Türk milletine yönelmiş saldırılara sahne olmuştur. Ne zaman gerilemişsek mutlaka içten ve dıştan lanet bir kumpasın varlığı hemen başını kaldırdı. Türk milleti zalim senaryoların, ayak oyunlarının her devirde hedefinde yer almıştır. Türklüğün mevcudiyeti, yerli ve yabancı mihrakları tarih boyunca rahatsız etmiştir. Hainler, kalleşler ne yaptılarsa kutsallarımızı devirememişlerdir. Bu sürecin henüz tam bir sonuca ulaştığını söylemekten uzak olduğumuz muhakkaktır. Geçmişte aramızı bozmaya çalışan kirli, kibirli ve kinli maksatlar 10 yıldır devreye girmiştir.

'ERDOĞAN KÖTÜLÜĞÜN DANİSKASINI YAPIYOR'

Milli değerlerimizin etnik şarapnel parçalarıyla dağılması için plan yapanlar AKP ile cesaret taşımışlardır. Başbakan Erdoğan aziz milletimize kötülüğün daniskasını yapmak için adeta görevlendirilmiştir. Başbakan'ın Türk milletinin kanına doymayan, hezimete uğramasından şikayet etmeyen, hasis ve lekeli vicdanlarla ağız birliğinde olduğu net ve bellidir.

SÖZDE AYDIN GÜRUHU

Türk milletinden alacaklı olduğunu düşünen her sefil zihniyet bu kafa yapısı tarafından yakın ilgi görmüştür. Gözdağları ile kurulmaya çalışılan gerilim, küresel planlara imkan ve destek sağlamıştır. Erivan hayranları, Erbil yanaşmaları, Kandil elçileri, sözde aydın güruhu, teslimiyet lobisinin temsilcileri, çözüm ve barış ezberi etreafında kenetlenmişlerdir. Bu ihanet ittifakının merkezi dış kaynaklıdır.

Amaç devletimizin ilke ve esaslarını bükmek ve kırmaktır. Bunlar korku pompalamanın ucuzluğu ile eşdeğer sayılmamalıdır. Bu söylediklerim aşırı olarak değerlendirilmemelidir. PKK'nın kanla elde etmeye çalıştığı hedeflerin hükümet tarafından sahiplenilmesi daha ne söylenebilecektir? Teröristlerin el üstünde tutulduğu süreç ihaneti milli birliğimizi sahiplenmenin ilkel ve ırkçı olarak lanse edilmesi nasıl ifade edilecektir?

Kalabalıkların kızgınlıkları BOP'un zıvanadan çıkarmasıyla yayılmıştır. BOP Türkiye'nin içinde bulunduğu haritaların yeniden belirlenmesi, sınırların yeni baştan düzenlenmesini isteyen yeni bir oyundur. BOP'un Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki totaliter rejimlerden işe başlaması şaşırtıcı görülmemelidir. BOP'un ana hedefi Türkiye'dir.

'AMAÇ KÜRDİSTAN'I KURMAKTIR'

Bu kanlı ve insanlık dışı yeni sömürgeciliğin yeni senaristi ABD, oyuncusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. AKP hükümeti kılavuzu BOP olan oyunun dişlileri arasında kalmıştır. Suriye'deki rejimin direnç göstermesi, arzulanan dönüşümün engellerle karşılaşması BOP'un hedeflerinden çıkarmamıştır.

BOP'un ana amaçlarından biri Kürdistan'ı kurmaktır. Komşu coğrafyaları Arap Baharı olarak yakan bu plan ülkemizde de PKK Baharı olarak yakacak.

'ABD DIŞİŞLERİ'NİN ÜZERİNE VAZİFE Mİ?'

ABD Dışişleri Bakanı'nın üstüne vazifeymiş gibi kullandığı ifadeler sorunlu ve tartışmaya açıktır. Müslüman coğrafyasını şiddete çeviren bir ülkenin bakanı barışı açıklamaktadır. Irak'ta binlerce kadına tecavüz eden, binlerce çocuğu yetim bırakan bir ülkenin bakanı bize barış dersi vermiştir. Yabancı siyasetçilerin tenkit veya övgülerin milletimizin umurunda bile olmadığını kesinlikle anlamalılar.

AKİL İNSANLAR ELEŞTİRİSİ

İmralı canisi AKP iktidarı henüz dağ kadrosunu ikna edememiştir. Bu arada 4. BDP heyeti de İmralı'ya giderek Kandil'e yeni bir mektup götürmüştür. Bu ne bitmez bir mektuplaşma serüvenidir ki bir türlü mutabakat sağlanamamıştır. Acaba Başbakan da İmralı canisine acele cevap beklerim diye kenarları çiçeklerle süslü mektuplar göndermiş midir?

PKK'nın silahlara veda etme niyetinin olmadığı görülmüştür. Analar ağlamasın sözü, kan dursun yalanları, huzur refah ve barış vaatleri, PKK ile görüşmelerin makyajı olarak yayılmaktadır.

Türk milleti bölücü kuşatmaya alınmıştır. PKK'nın silahlara niyetinin olmadığı bariz şekilde görülmüştür.

Hangi akla hizmetle vatandaşın ödediği vergilerle PKK sözcüsü 63 kişi oluşturulur?

TATAR RAMAZAN HERKESİ ABDUURRAHMAN ÇAVUŞ MU ZANNEDİYOR

Öcalan'ın doğum günü 4 Nİsan'da Başbakan ve 63'lük Akil İnsanlar bir araya gelere İmralı canisine pasta hediye etmişlerdir. Peki, bu 63 kişi neyi çözecek, neyin sürecini kabul ettirmeye çalışacaklar? Bunlara göre PKK terör örgütü müdür? Bu 63 sözde akil insan çözüm olarak neyi önerecektir? Tatar Ramazan herkesi Abdurrahman Çavuş mu zannetmektedir? Ölen PKK'lılara şehit idyen Mükremin Çıtır herkesi Feriştah olarak mı görmektedir? Hülya Koçyiğit çözümü mü yoksa filmlerdeki sahneleri mi anlatacaktır? Türk bayrağı yerine devlet bayrağı denilmesini isteyen hastalıklı zihniyet mi barışı sağlayacak?

NEDEN ONLAR AKİLLER ARASINDA YOK

12 kötü adamın gediklileri Akil İnsanlar listesinde yoktur. Mesela Cengiz Çandar, Hasan Cemal. Bölücü örgütün üst kadrosuna mı yükselmişlerdir, neden 63 Akil İnsan içinde değillerdir? Bu 63'lükler Anadolu'da bozguna uğrayacak, sorulan hiçbir soruya cevap veremeyecek 2 ay sonunda da Başbakan'a sığınacaklardır. Bunlara Türk milletinin kapısı da zihni de sonuna kadar kapalıdır. Çünkü Türk milletinin AKP PKK BDP ve İmralı canisine sırtı dönüktür.

"ERDOĞAN'IN 'EDEPLİ OL' ÇIKIŞINA YANIT"

Erdoğan yargının ne iş yaptığını en son sen öğreneceksin.Bölücülüğün hesabını vereceksin.

Haberin Alındığı Kaynak»www.sicakgundem.com

EN SON SİYASET HABERLERİ

 • 'Başbakan ile görüştük' 12:16

  'Başbakan ile görüştük' Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlık sistemi konusunda Davutoğlu ile görüştüklerini belirterek, "Öyle zannediyorum seçim bildirgesinde başkanlık sistemiyle ilgili düşüncelerini yansıtacaklar" dedi.

  F5HABER » 30.03.2015 12:16
 • Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı 12:01

  Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplandı.

  MİLLİYET » 30.03.2015 12:01 F5Haber'de Oku
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına muhalefetten sert tepki! 11:54

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına muhalefetten sert tepki! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti'nin seçim bildirgesini 'bizzat okuduğunu' açıklamasına muhalefet partilerinden sert tepki geldi.

  AJANSHABER » 30.03.2015 11:54 F5Haber'de Oku
 • CHP ön seçim sonuçları açıklandı! Büyük Sürpriz 11:46

  CHP ön seçim sonuçları açıklandı! Büyük Sürpriz CHP'de Parti Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda 45 seçim bölgesinde ön seçimler yapıldı ve ön seçim sonuçları açıklanmaya başladı. CHP ön seçim sonuçları hakkında bilgilere haberimizden...

  AJANSHABER » 30.03.2015 11:46 F5Haber'de Oku
 • 'Bir limit var' 11:43

  'Bir limit var' -Kalkınma Bakanı Yılmaz, Cumhurbaşkanlığına tahsis edilecek örtülü ödenekle ilgili düzenlemeye ilişkin, "Kim kullanırsa kullansın hangi makam kullanırsa kullansın bir limit var" dedi.

  F5HABER » 30.03.2015 11:43
 • Baykal'a fark atan doktor: Niyazi Nefi Kara 10:45

  Baykal'a fark atan doktor: Niyazi Nefi Kara CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, memleketi Antalya'da 96 milletvekili aday adayının yarıştığı önseçimde, ikinci sırada yer aldı. 46 yaşındaki Dr. Niyazi Nefi Kara, Baykal'a 1390 oy fark attı.

  MİLLİYET » 30.03.2015 10:45 F5Haber'de Oku
 • Erdoğan'dan İran'a sert tepki 10:18

  Erdoğan'dan İran'a sert tepki Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Slovenya hareketinden önce açıklamalarda bulundu.

  F5HABER » 30.03.2015 10:18
 • Tuğba Özay'a seçim şoku! 09:15

  Tuğba Özay'a seçim şoku! Tuğba Özay CHP'de beklediğini bulamadı

  MİLLİYET » 30.03.2015 09:15 F5Haber'de Oku
 • Kritik adım atılıyor 08:38

  Kritik adım atılıyor Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, MHP lideri Bahçeli'den randevu istedi. Destici, Bahçeli ile görüşmesinde 2015 genel seçiminde olası "MHP-BBP ittifakı" konusunda nabız yoklayacak.

  F5HABER » 30.03.2015 08:38
 • Bakan Eker'den HDP'ye sert sözler 08:37

  Bakan Eker'den HDP'ye sert sözler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır'da STK'larla bir araya geldi. Bakan Eker, sistemden kaynaklanan sorunları dile getirdi Türkiye'nin yeni anayasaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

  AJANSHABER » 30.03.2015 08:37 F5Haber'de Oku