» » SAMANYOLU »

Bakan Günay'dan İncil açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ankara Adalet Sarayı'ndaki adli emanette bulunduğu iddia edilen tarihi İncil ile ilgili, 'Aramice olduğu tahmin edilen ve Hazreti İsa'nın kullandığı dile uygun olduğu söylenen bir İncil intikal etmiştir" dedi.

Bakan Günay'dan İncil açıklaması

Günay, yönetmen Yusuf Kurçenli'nin cenaze töreni için geldiği Teşvikiye Camisi'nde gazetecilerin sorularını cevapladı. Ankara Adalet Sarayı'nda adli emanette tarihi bir İncil bulunduğuna ilişkin iddiaların sorulması üzerine Günay, şunları dile getirdi.

"Adliyeden bize tarihi 1500 yıl geriye giden, Aramice olduğu tahmin edilen ve Hazreti İsa'nın kullandığı dile uygun olduğu söylenen bir İncil intikal etmiştir. Rehabilitasyona ihtiyacı vardır. Bugün Ankara'da basının da fotoğraf çekmesine izin verildi. Biz eseri bir süre rehabilitasyona alacağız. Teşhire uygun hale getirilecek."

Günay, bir başka soru üzerine de, "Adliye bize verdiğine göre, başka yeni bir adli, hukuki karar çıkana kadar bizim himayemizde olacaktır. Biz de ona gerekli özeni gösterip, rehabilitasyonu yapıp, dünyanın görmesini sağlayacağız" dedi.

Haberin Alındığı Kaynak»samanyoluhaber.com