» » PARA LİMANI »

Ankara ilçeleri seçim sonuçları

İstanbul ilçeleri seçim sonuçları ve Annkara ilçeleri seçim sonuçları ne oldu

Ankara ilçeleri seçim sonuçları

Ankara ve İstanbul'da büyük bir çekişmeye sahne olan yerel seçimlerde kesin olmayan seçim sonuçları belli oldu. Ankara ilçelerinde seçim sonuçları içerisinde en çok tartışılan konu Çankaya seçim sonuçları konusunda gerçekleşti. İstanbul ilçelerinde ise Üsküdar seçim sonuçları tartışılanlardan biriydi.

Büyük bir yarışa sahne olan yerel seçimlerin ardından Ankara seçim sonuçları iki adayın da itirazına neden oldu.

Mansur Yavaş ve Melih Gökçek, YSK'ya Ankara seçim sonuçlarına ilişkin itirazda bulunacak ve Ankara'da oyların yeniden sayılması istenecek.

ANKARA SEÇİM SONUÇLARI

YSK tarafından açıklanan kesin olmayan verilere göre Ankara seçim sonuçlarında Melih Gökçek, mansur Yavaş'tan önde ve belediye başkanlığını kazanmış görünüyor.

2014 Yerel Seçim Sonuçları (Yerel Seçim Sonucu Sorgulama) İl il yerel seçim sonuçları 2014 (30 Mart Yerel Seçimler sonuçları) YSK Seçim Sonucu haberi için tıklayınız, Yerel Seçimler Sonuçları 2014 (İl, İlçe ve muhtarlık seçim sonuçları) 2014 YSK Seçim Sonuçları (Yerel Seçim Sonucu Sorgulama) Hangi ilde hangi parti kazandı? İşte ayrıntılar...

İŞTE ANKARA VE İSTANBUL İLÇELERİ SEÇİM SONUÇLARI...İl il, ilçe ilçe partilerim aldıkları oy oranları, partilerin genel oy dağılımı, seçimden son dakika haberleri, grafikler fotolar ve videolarla F5HABER.COM seçim özel sayfasında olacak.

2014 yılı için geçerli olan Yerel Seçim Sonuçlarının tamamen sona ermesi ne kadar sürecek?

Türkiye genelinde oy verme işlemi başladı ve halen devam etmekte olup F5haber.com ekranından seçimi takip edebilirsiniz..

Bu arada Seçmenler oylarını il genel meclisi, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği, büyükşehir belediye başkanlığı ve muhtarlıklar olarak sırasına göre kullanacak.

İŞTE YSK SANDIK SORGULAMA;

Belediye başkanlığına ilişkin mavi renkli birleşik oy pusulası, belediye meclis üyeliğine ilişkin sarı renkli birleşik oy pusulası ile büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin beyaz renkli birleşik oy pusulası mavi renkli zarfa yerleştirilecek.

Köy seçimlerinde köy muhtarı ile köy ihtiyar meclisi üyelerinin birlikte yazılı olduğu oy pusulası, mahalle seçimlerinde mahalle muhtarı ile mahalle ihtiyar heyeti üyelerinin birlikte yazılı olduğu oy pusulası da mor renkli zarfa konularak sandığa atılacak.

İşte son bilgiler:

Çorum Belediye Başkanlığı'nı AK Parti adayı Külcü kazandı

AK Parti Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Çorum Belediye Başkanlığı'nı, adayları Muzaffer Külcü'nün kazandığını bildirdi.

Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci oldu

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Çekinkaya, Kırşehir Belediye Başkanlığını, adayları Bahçeci'nin kazandığını açıkladı.

Kırıkkale Belediye Başkanı Saygılı oldu

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kırıkkale Belediye Başkanlığını, AK Parti adayı Saygılı'nın kazandığını açıkladı.

Niğde Belediye Başkanı AK Parti adayı Akdoğan oldu

Niğde Belediye Başkanlığını, resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Faruk Akdoğan kazandı.

Çankırı Belediye Başkanı Dinç oldu

AK Parti Çankırı İl Başkanı Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanlığını, resmi olmayan sonuçlara göre, adayları Dinç'in kazandığını açıkladı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu oldu

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığını, AK Parti adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun kazandığı açıklandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı yeniden Özhaseki oldu

AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özhaseki, belediye başkanlığını yeniden kazandığını açıkladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz oldu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığını AK Parti adayı Enver Yılmaz'ın kazandığı bildirildi.

İstanbul Kadir Topbaş ve AK Parti ile devam ediyor

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kadir Topbaş ve AK Parti ile devam ediyor" dedi.

Kars belediye başkanlığını MHP adayı Karaçanta kazandı

Kars belediye başkanlığını, resmi olmayan sonuçlara göre, MHP adayı Murtaza Karaçanta kazandı.

Erzincan'da AK Parti adayı Başsoy kazandı

AK Parti Erzincan İl Başkan Çakır, Erzincan'da belediye başkanlığını adayları Cemalettin Başsoy'un kazandığını bildirdi.

Karaman Belediye Başkanı Çalışkan

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman Belediye Başkanlığı'nı AK Parti'nin adayı Ertuğrul Çalışkan'ın kazandığını söyledi.

Canlı olarak vereceğimiz seçim sonuçları AA'nın sandık başından geçeceği verilerle önünüzde olacak. Son seçim sonuçlarını tek tıkla haritamız üzerinden illere tıklayarak görebileceksiniz.

SEÇİM SONUÇLARI AA KANALIYLA GELECEK

Türkiye'nin önde gelen medya kuruluşlarına seçim sonuçlarını en hızlı şekilde aktarmak için yurt çapında muhabir ağını kuran AA, veri aktarımı için de özel yazılım hazırladı.

Sandık başlarından alınan sonuçlar, grafikler eşliğinde abonelere ulaştırılacak. AA'nın seçim haberlerine abone olan çok sayıda medya kuruluşu, seçim sonuçlarına, il ve ilçe bazında, 2009'daki Mahalli İdareler Seçim sonuçlarıyla karşılaştırmalı olarak ulaşabilecek.

Partilerin oy dağılımlarının yanı sıra kazanan adaylar flaş haberlerle duyurulacak. Kazanan adayların özgeçmişleri, fotoğraflar eşliğinde aynı anda abonelere servis edilecek.

Vatandaşlar SMS ile öğrenebilecek

YerelSecim2014 Projesi çerçevesinde, seçim sonuçlarını isteyen vatandaşların öğrenebilmesi için GSM şirketleriyle de anlaşmalar yaptı. Yapılan anlaşmalar çerçevesinde, seçim sonuçlarını merak eden vatandaşlar, hizmet aldığı GSM şirketinden SMS yoluyla bilgi alabilecek. Vatandaşlar, belirlenen hizmet numarası üzerinden, kendi seçim bölgesindeki sonuçları anında öğrenebileceği gibi Türkiye genelindeki sonuçlar hakkında da bilgi alabilecek.

AA SONUÇLARI SANDIK BAŞINDAN GEÇECEK

Çalışmalarını tüm sandık başlarından sonuç aktarmak üzere yapan AA, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurarak, habercilerinin il ve ilçe seçim kurullarına bağlı sandık kurullarında görev yapmasi için izin talep etti.

Talebi değerlendiren YSK, başvurunun ilgili genelge kapsamında değerlendirildiğini ve AA habercilerinin il ve ilçe seçim kurullarına bağlı sandık kurullarında, haber amacıyla görüntü ve bilgi almasına izin verildiğini bildirdi.

YSK'nın bu kararıyla, AA habercileri, sandık kurullarında görev yapabilecek ve seçim sonuçlarını anında kamuoyuna aktaracak.

2014 yılına ait Belediye seçimleri ile ilgili geniş bilgiye F5haber.com sayfalarından ulaşabilirsiniz..

Haberin Alındığı Kaynak»www.paralimani.com

EN SON EKONOMİ HABERLERİ

 • Türkiye'nin gururları sahne alıyor! 11:11

  Türkiye'nin gururları sahne alıyor! Türk savunma devleri bugün İstanbul'da başlayacak olan IDEF'te gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açacağı fuarda Türk savunma sanayinde yerlileşme hamlesinin izleri...

  ÜLKE HABER » 05.05.2015 11:11 F5Haber'de Oku
 • 'Petroldeki düşüş spekülatif' 11:11

  'Petroldeki düşüş spekülatif' OPEC, Haziran ve Ocak ayları arasındaki dönemde petrol fiyatlarında yaşanan yüzde 60 kayıpta spekülasyonların rolünün olduğunu belirtti.

  AJANSHABER » 05.05.2015 11:11 F5Haber'de Oku
 • Petrol için şok tahmin! 11:07

  Petrol için şok tahmin! OPEC, Haziran ve Ocak ayları arasındaki dönemde petrol fiyatlarında yaşanan yüzde 60 kayıpta spekülasyonların rolünün olduğunu belirtti.

  ÜLKE HABER » 05.05.2015 11:07 F5Haber'de Oku
 • GİB Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme 11:06

  GİB Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme GİB emlak vergisi sorgulama ve ödeme işlemleri online yapılabilmektedir. GİB emlak vergisi sorgulama ve ödeme yapmak isteyenler için yazıda GİB emlak vergisi sorgulama ve ödeme adımları bulunmaktadır.

  VATAN » 05.05.2015 11:06 F5Haber'de Oku
 • TÜİK hanehalkı istatistiklerini açıkladı 11:01

  TÜİK hanehalkı istatistiklerini açıkladı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Türkiye'deki hanehalklarının yüzde 22.4'ü yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

  AJANSHABER » 05.05.2015 11:01 F5Haber'de Oku
 • 'BRICS fonu Türkiye'nin çıkarlarına ters düşüyor' 10:59

  'BRICS fonu Türkiye'nin çıkarlarına ters düşüyor' Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in İMF'ye alternatif olan 100 milyar dolarlık BRICS fonunun kurulması için onay verdi. Peki, Rusya'nın bu hamlesi küresel piyasada ve Türkiye'de piyasaları nasıl...

  AJANSHABER » 05.05.2015 10:59 F5Haber'de Oku
 • İlk dört ayda tavan oldu! 10:52

  İlk dört ayda tavan oldu! Merkez Bankası Patates fiyatlarında ilk dört aylık artış yüzde 80'lere yaklaştığını açıkladı

  HABERTÜRK » 05.05.2015 10:52 F5Haber'de Oku
 • Artış yüzde 80'lere yaklaştı 10:52

  "Artış yüzde 80'lere yaklaştı" Merkez Bankası, yüksek enflasyonun başlıca nedeni olarak gösterdiği gıda fiyatlarındaki yükselişin sürdüğünü vurguladı ve patatesteki fiyat artışlarının yüzde 80'lere yaklaştığına dikkat çekti.

  PARA LİMANI » 05.05.2015 10:52 F5Haber'de Oku
 • MB: İlk dört aylık artış yüzde 80'lere yaklaştı 10:50

  MB: İlk dört aylık artış yüzde 80'lere yaklaştı Merkez Bankası, yüksek enflasyonun başlıca nedeni olarak gösterdiği gıda fiyatlarındaki yükselişin sürdüğünü vurguladı ve patatesteki fiyat artışlarının yüzde 80'lere yaklaştığına dikkat çekti.

  MİLLİYET » 05.05.2015 10:50 F5Haber'de Oku
 • 'Petroldeki düşüş spekülatif' 10:49

  'Petroldeki düşüş spekülatif' OPEC, Haziran ve Ocak ayları arasındaki dönemde petrol fiyatlarında yaşanan yüzde 60 kayıpta spekülasyonların rolünün olduğunu belirtti.

  PARA LİMANI » 05.05.2015 10:49 F5Haber'de Oku