» » Cihan »

CHP, Muğla’da belediye başkan adaylarını erken açıklayacak

CHP, Muğla’da belediye başkan adaylarını erken açıklayacak

CHP, 2014 yılında yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Muğla'da belediyesi olmayan ilçelerde adaylarını 6 ay önceden temayül yoklamasıyla belirleyecek. Belediye başkanlığı olan ilçelerde ise ön seçim yapılacak. CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yeni parti binasında, ülke gündemi ve il örgütü birimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

"Cumhuriyetine sahip çık deyip bayraklarıyla demokratik haklarını kullananlar, ya Hasdal'da ya da Silivri'de tutuklu." diyen Öztürk PKK, Taliban, PJAK ve KADEK üyelerininse elini kolunu sallaya sallaya ülkede dolaştığını ileri sürdü. Bu terör örgütlerinin, kendilerini temsil ettiğini saydığı simgeleriyle ülke topraklarında miting yaptığını söyleyen CHP İl Başkanı Öztürk, "Bebek katiline af diye bağırmakta, yürüyüş ve mitinglerinde bayrağımızı taşımamaktadırlar. Taşıdıkları pankartlarda ise, ‘TC işgal ettiğin topraklarımızdan çekil' sloganlarıyla hiç müdahale görmemişlerdir." şeklinde konuştu.

Muğla'nın ilk defa büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerine katılacağını vurgulayan Mustafa Öztürk, "Muğla'da büyükşehir ve 13 ilçe belediye başkanlıklarını almak için şimdiden yola çıktık. İlçe başkanlarımızla biraraya geldik. Gerek basında gerekse kamuoyunda farklı laflar ortaya atılıyor. Bunun önüne geçmek için bütün ilçe başkanlarımıza sorular yönelttik. Kendileri de ilçeleriyle ilgili yapılması gerekenleri söyledi. Bunu bir rapor haline getirerek genel başkanımıza sunduk." dedi. Öztürk, CHP'nin belediye başkanlığı olmayan ilçeler ve büyükşehir belediye başkanı adaylarının erken belirlenmesini istediklerini kaydederek, "Ön seçim, seçimlere 50 gün kala yapıldığı için sıkıntı yaşayabiliriz. Belediye başkan adaylarının daha rahat çalışması, projelerini sunarak örgütlü çalışmaları için erken açıklanmasında fayda gördük. Belediye başkanlıklarının olmadığı yerlerde, bütün üyelerin katılımıyla temayül yoklaması yapılacak ve adaylar erken açıklanacak. Buradaki tek şartımız, aday olmayı düşünen arkadaşlarımızın projelerini ve düşüncelerini üyelerimizle ve kamuoyuyla paylaşması. Ayaklarına çizmelerini giysinler, yollara düşsünler ve aday adaylıklarını şimdiden açıklasınlar. Yarın kimse, ‘Haberim yoktu.' diye söylenmesin." ifadelerini kullandı.

CHP üyelerinin önüne 6 ay önceden sandığı koyacaklarını belirten Öztürk, "Bütün üyelerimizin katılımıyla oradaki adaylarımızı belirleyeceğiz. Aynı şey, büyükşehir belediyesi için de geçerli. Büyükşehir belediye başkanlığına aday olmak isteyen arkadaşlarımız çıksın, il genelinde en ücra köşeye kadar gidip projelerini, düşüncelerini ve yapmak istediklerini üyelerimize ve kamuoyuna sunsun. Onları da bütün üyelerimizin temayül yoklamasıyla belirleyeceğiz. Tabii ki genel merkezimiz de kamuoyu yoklaması yapacak. Eğer aday adayları arkadaşlarımız, kendilerini çok rahat bir şekilde anlatırlarsa kamuoyu yoklamasında çıkacaktır. Ankara'ya gidip 'Adayım.' derse çıkmaz. Belediye başkanlığı olan yerlerde ise yine tüm üyelerin katılımıyla resmi ön seçim yapılacak." diye konuştu.


Haberin Alındığı Kaynak» Cihan

EN SON SİYASET HABERLERİ

 • AK Parti-CHP 2. görüşmesi sona erdi 20:18

  AK Parti-CHP 2. görüşmesi sona erdi Hükümet kurma sürecinde Ak Parti ile CHP arasında son görüşmelerde varılan mutabakat çerçevesinde gerçekleştirilen heyetler arası ikinci görüşme yapıldı.

  MİLLİYET » 28.07.2015 20:18 F5Haber'de Oku
 • CHP Meclis'i göreve çağırdı 18:39

  CHP Meclis'i göreve çağırdı CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Türkiye şuan olağanüstü bir dönemden geçiyor, herkes aklını başına almalı, soğukkanlılığa ve Meclis'in bu duruma el koymasına ihtiyaç vardır" dedi.

  MİLLİYET » 28.07.2015 18:39 F5Haber'de Oku
 • HDP'den meclis araştırması talebi 18:38

  HDP'den meclis araştırması talebi HDP, 17-25 Aralık operasyonları olmak üzere, Türkiye'nin yakın tarihinde meydana gelmiş yolsuzlukların araştırılması için Meclis Araştırması açılmasını teklifinde bulundu.

  MİLLİYET » 28.07.2015 18:38 F5Haber'de Oku
 • 'Bir evlat daha kaybetmeye tahammülümüz kalmadı' 17:35

  'Bir evlat daha kaybetmeye tahammülümüz kalmadı' CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bir evlat daha kaybetmeye tahammülümüz kalmadı. Gereken önlemlerin bir an önce alınıp, ulusal güvenliğimizin sağlanmasını diliyorum" dedi.

  F5HABER » 28.07.2015 17:35
 • Celal Doğan merak edilen soruya yanıt verdi 17:14

  Celal Doğan merak edilen soruya yanıt verdi HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan, partisine Türkiye'de barışın ve Çözüm Süreci'nin devam etmesi için geldiğini belirterek, "HDP şiddetle, silaha el vurduğu zaman o partide olmam' dedim. Ben şu...

  MİLLİYET » 28.07.2015 17:14 F5Haber'de Oku
 • Siyaset gündemine bomba gibi düştü 16:22

  Siyaset gündemine bomba gibi düştü Terör örgütü PKK'nın yeniden silahlı eylemlere başlaması ve çözüm sürecinin kesintiye uğramasının ardından Ankara siyasetinde iki önemli gelişme gündeme geldi.

  F5HABER » 28.07.2015 16:22
 • Hükümet'ten flaş açıklama 16:03

  Hükümet'ten flaş açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Beşir Atalay basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  MİLLİYET » 28.07.2015 16:03 F5Haber'de Oku
 • HDP'li vekil Celal Doğan istifa edecek mi? 15:42

  HDP'li vekil Celal Doğan istifa edecek mi? Gözler, 3 ay önce yaptığı açıklamada, "Türk ordusuna ve devletine silah sıkıldığı gün ben yokum" diyen HDP'li vekil Celal Doğan'da..

  YEDİ RENK HABER » 28.07.2015 15:42 F5Haber'de Oku
 • Davutoglu İtalya Başbakanı Renzi ile görüştü 15:29

  Davutoglu İtalya Başbakanı Renzi ile görüştü Başbakan hmet Davutoğlu, İtalya Başbakanı Matteo Renzi ile telefonda görüştü.

  F5HABER » 28.07.2015 15:29
 • TSK'dan kara haber 15:22

  TSK'dan kara haber Şemdinli'de silahlı saldırıya uğrayan astsubay ağır yaralanmıştı. TSK'dan yapılan son açıklamaya göre Ziya Sarpkaya şehit geldi.

  YEDİ RENK HABER » 28.07.2015 15:22 F5Haber'de Oku