» » Cihan »

CHP, Muğla’da belediye başkan adaylarını erken açıklayacak

CHP, Muğla’da belediye başkan adaylarını erken açıklayacak

CHP, 2014 yılında yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Muğla'da belediyesi olmayan ilçelerde adaylarını 6 ay önceden temayül yoklamasıyla belirleyecek. Belediye başkanlığı olan ilçelerde ise ön seçim yapılacak. CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yeni parti binasında, ülke gündemi ve il örgütü birimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

"Cumhuriyetine sahip çık deyip bayraklarıyla demokratik haklarını kullananlar, ya Hasdal'da ya da Silivri'de tutuklu." diyen Öztürk PKK, Taliban, PJAK ve KADEK üyelerininse elini kolunu sallaya sallaya ülkede dolaştığını ileri sürdü. Bu terör örgütlerinin, kendilerini temsil ettiğini saydığı simgeleriyle ülke topraklarında miting yaptığını söyleyen CHP İl Başkanı Öztürk, "Bebek katiline af diye bağırmakta, yürüyüş ve mitinglerinde bayrağımızı taşımamaktadırlar. Taşıdıkları pankartlarda ise, ‘TC işgal ettiğin topraklarımızdan çekil' sloganlarıyla hiç müdahale görmemişlerdir." şeklinde konuştu.

Muğla'nın ilk defa büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerine katılacağını vurgulayan Mustafa Öztürk, "Muğla'da büyükşehir ve 13 ilçe belediye başkanlıklarını almak için şimdiden yola çıktık. İlçe başkanlarımızla biraraya geldik. Gerek basında gerekse kamuoyunda farklı laflar ortaya atılıyor. Bunun önüne geçmek için bütün ilçe başkanlarımıza sorular yönelttik. Kendileri de ilçeleriyle ilgili yapılması gerekenleri söyledi. Bunu bir rapor haline getirerek genel başkanımıza sunduk." dedi. Öztürk, CHP'nin belediye başkanlığı olmayan ilçeler ve büyükşehir belediye başkanı adaylarının erken belirlenmesini istediklerini kaydederek, "Ön seçim, seçimlere 50 gün kala yapıldığı için sıkıntı yaşayabiliriz. Belediye başkan adaylarının daha rahat çalışması, projelerini sunarak örgütlü çalışmaları için erken açıklanmasında fayda gördük. Belediye başkanlıklarının olmadığı yerlerde, bütün üyelerin katılımıyla temayül yoklaması yapılacak ve adaylar erken açıklanacak. Buradaki tek şartımız, aday olmayı düşünen arkadaşlarımızın projelerini ve düşüncelerini üyelerimizle ve kamuoyuyla paylaşması. Ayaklarına çizmelerini giysinler, yollara düşsünler ve aday adaylıklarını şimdiden açıklasınlar. Yarın kimse, ‘Haberim yoktu.' diye söylenmesin." ifadelerini kullandı.

CHP üyelerinin önüne 6 ay önceden sandığı koyacaklarını belirten Öztürk, "Bütün üyelerimizin katılımıyla oradaki adaylarımızı belirleyeceğiz. Aynı şey, büyükşehir belediyesi için de geçerli. Büyükşehir belediye başkanlığına aday olmak isteyen arkadaşlarımız çıksın, il genelinde en ücra köşeye kadar gidip projelerini, düşüncelerini ve yapmak istediklerini üyelerimize ve kamuoyuna sunsun. Onları da bütün üyelerimizin temayül yoklamasıyla belirleyeceğiz. Tabii ki genel merkezimiz de kamuoyu yoklaması yapacak. Eğer aday adayları arkadaşlarımız, kendilerini çok rahat bir şekilde anlatırlarsa kamuoyu yoklamasında çıkacaktır. Ankara'ya gidip 'Adayım.' derse çıkmaz. Belediye başkanlığı olan yerlerde ise yine tüm üyelerin katılımıyla resmi ön seçim yapılacak." diye konuştu.


Haberin Alındığı Kaynak» Cihan

EN SON SİYASET HABERLERİ

 • 'Hiçbir zaman hiçbir kesimi ihmal etmeyeceğiz' 00:13

  'Hiçbir zaman hiçbir kesimi ihmal etmeyeceğiz' Başbakan Davutoğlu, "Muhalefet partilerimize oy vermiş yüzde 50,5 toplum kesimimizin de hükümetiyiz. Hiçbir zaman, hiçbir kesimi ihmal etmeyeceğiz. Olumlu öneriye kulaklarımızı tıkamayacağız" dedi.

  F5HABER » 01.12.2015 00:13
 • 64. Hükümet güvenoyu aldı 00:07

  64. Hükümet güvenoyu aldı TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, elektronik cihazla yapılan açık oylamaya 509 milletvekili katıldı

  YEDİ RENK HABER » 01.12.2015 00:07 F5Haber'de Oku
 • 64. Hükümet güvenoyu aldı 23:14

  64. Hükümet güvenoyu aldı AK Parti Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Davutoğlu başkanlığında kurulan 64. Hükümet, 315 oyla TBMM'den güvenoyu aldı.

  F5HABER » 30.11.2015 23:14
 • Hükümet güvenoyu aldı 22:36

  Hükümet güvenoyu aldı 64. hükümet 315 oyla güvenoyu aldı

  F5HABER » 30.11.2015 22:36
 • 64. Hükümet güvenoyu aldı 22:22

  64. Hükümet güvenoyu aldı TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada 64. Hükümet Programı güvenoyu aldı.

  MİLLİYET » 30.11.2015 22:22 F5Haber'de Oku
 • Skandal Tahir Elçi yorumu: Polis vurdu 21:28

  Skandal Tahir Elçi yorumu: Polis vurdu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'daki terör saldırısına ilişkin, "Şu da bizim açımızdan nettir ki o dakikada o bölgede ve o sokakta polisler dışında ateş eden hiç kimse yok. Tahir...

  F5HABER » 30.11.2015 21:28
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uçak açıklaması 21:14

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uçak açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan, düşürülen Rus uçağı ve Rusya'nın ileri sürdüğü iddialar hakkında açıklamalarda bulundu.

  F5HABER » 30.11.2015 21:14
 • Akşener'den flaş adaylık açıklaması! 20:20

  Akşener'den flaş adaylık açıklaması! Eski MHP milletvekili Meral Akşener FOX Ana Haber'de Fatih Portakal'ın sorularını yanıtladı. Akşener, olağanüstü kongrenin toplanması halinde aday olacağını açıkladı

  F5HABER » 30.11.2015 20:20
 • Meclis'te 64. Hükümet için güven oylaması 19:34

  Meclis'te 64. Hükümet için güven oylaması Meclis Genel Kurulu'nun 64. Hükümet'in güven oylaması için yaptığı oturum gergin başladı.

  MİLLİYET » 30.11.2015 19:34 F5Haber'de Oku
 • Merkel ile ayak üstü sohbet etti 18:43

  Merkel ile ayak üstü sohbet etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM İklim Değişikliği Zirvesi sırasında Almanya Başbakanı Angela Merkel ile kısa bir süre sohbet etti.

  MİLLİYET » 30.11.2015 18:43 F5Haber'de Oku