» » Cihan »

CHP, Muğla’da belediye başkan adaylarını erken açıklayacak

CHP, Muğla’da belediye başkan adaylarını erken açıklayacak

CHP, 2014 yılında yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Muğla'da belediyesi olmayan ilçelerde adaylarını 6 ay önceden temayül yoklamasıyla belirleyecek. Belediye başkanlığı olan ilçelerde ise ön seçim yapılacak. CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yeni parti binasında, ülke gündemi ve il örgütü birimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

"Cumhuriyetine sahip çık deyip bayraklarıyla demokratik haklarını kullananlar, ya Hasdal'da ya da Silivri'de tutuklu." diyen Öztürk PKK, Taliban, PJAK ve KADEK üyelerininse elini kolunu sallaya sallaya ülkede dolaştığını ileri sürdü. Bu terör örgütlerinin, kendilerini temsil ettiğini saydığı simgeleriyle ülke topraklarında miting yaptığını söyleyen CHP İl Başkanı Öztürk, "Bebek katiline af diye bağırmakta, yürüyüş ve mitinglerinde bayrağımızı taşımamaktadırlar. Taşıdıkları pankartlarda ise, ‘TC işgal ettiğin topraklarımızdan çekil' sloganlarıyla hiç müdahale görmemişlerdir." şeklinde konuştu.

Muğla'nın ilk defa büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerine katılacağını vurgulayan Mustafa Öztürk, "Muğla'da büyükşehir ve 13 ilçe belediye başkanlıklarını almak için şimdiden yola çıktık. İlçe başkanlarımızla biraraya geldik. Gerek basında gerekse kamuoyunda farklı laflar ortaya atılıyor. Bunun önüne geçmek için bütün ilçe başkanlarımıza sorular yönelttik. Kendileri de ilçeleriyle ilgili yapılması gerekenleri söyledi. Bunu bir rapor haline getirerek genel başkanımıza sunduk." dedi. Öztürk, CHP'nin belediye başkanlığı olmayan ilçeler ve büyükşehir belediye başkanı adaylarının erken belirlenmesini istediklerini kaydederek, "Ön seçim, seçimlere 50 gün kala yapıldığı için sıkıntı yaşayabiliriz. Belediye başkan adaylarının daha rahat çalışması, projelerini sunarak örgütlü çalışmaları için erken açıklanmasında fayda gördük. Belediye başkanlıklarının olmadığı yerlerde, bütün üyelerin katılımıyla temayül yoklaması yapılacak ve adaylar erken açıklanacak. Buradaki tek şartımız, aday olmayı düşünen arkadaşlarımızın projelerini ve düşüncelerini üyelerimizle ve kamuoyuyla paylaşması. Ayaklarına çizmelerini giysinler, yollara düşsünler ve aday adaylıklarını şimdiden açıklasınlar. Yarın kimse, ‘Haberim yoktu.' diye söylenmesin." ifadelerini kullandı.

CHP üyelerinin önüne 6 ay önceden sandığı koyacaklarını belirten Öztürk, "Bütün üyelerimizin katılımıyla oradaki adaylarımızı belirleyeceğiz. Aynı şey, büyükşehir belediyesi için de geçerli. Büyükşehir belediye başkanlığına aday olmak isteyen arkadaşlarımız çıksın, il genelinde en ücra köşeye kadar gidip projelerini, düşüncelerini ve yapmak istediklerini üyelerimize ve kamuoyuna sunsun. Onları da bütün üyelerimizin temayül yoklamasıyla belirleyeceğiz. Tabii ki genel merkezimiz de kamuoyu yoklaması yapacak. Eğer aday adayları arkadaşlarımız, kendilerini çok rahat bir şekilde anlatırlarsa kamuoyu yoklamasında çıkacaktır. Ankara'ya gidip 'Adayım.' derse çıkmaz. Belediye başkanlığı olan yerlerde ise yine tüm üyelerin katılımıyla resmi ön seçim yapılacak." diye konuştu.


Haberin Alındığı Kaynak» Cihan

EN SON SİYASET HABERLERİ

 • Erdoğan'dan o faciayla ilgili ilk değerlendirme! 20:02

  Erdoğan'dan o faciayla ilgili ilk değerlendirme! Muğla'da yürek yakan kaçak göçmen faciasıyla ilgili konuşan Erdoğan, "3 yaşında hayatını kaybeden yavrunun vebalini Avrupa üzerinde taşıyor. Her mültecinin vebaline Avrupa ortaktır. Bu yüzden biz...

  YEDİ RENK HABER » 03.09.2015 20:02 F5Haber'de Oku
 • Meclis'te dikkat çeken kare! 19:57

  Meclis'te dikkat çeken kare! CHP listelerinden 7 Haziran'da ikinci kez milletvekili seçilen, ancak bir süre sonra partisinden istifa eden İstanbul milletvekili İhsan Özkes, Meclis'in Irak ve Suriye tezkereleriyle ilgili olarak...

  YEDİ RENK HABER » 03.09.2015 19:57 F5Haber'de Oku
 • Binali Yıldırım aday olacak mı? Kararını verdi 19:02

  Binali Yıldırım aday olacak mı? Kararını verdi Binalı Yıldırım'ın 26. dönem milletvekili adaylığı için resmi başvurusunu yaptığı ve başvurusunda kent belirtmediği öğrenildi.

  F5HABER » 03.09.2015 19:02
 • Bakan'dan 'silah' iddiasına açıklama! 18:25

  Bakan'dan 'silah' iddiasına açıklama! TBMM Genel Kurulu'nda, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın 'silah' çektiği iddia edildi. HDP'li Pervin Buldan'ın TBMM'de gündeme getirmesi üzerine bakan açıklama yaptı.

  F5HABER » 03.09.2015 18:25
 • Ethem Sarısülük'ü öldüren polise tahliye! 18:12

  Ethem Sarısülük'ü öldüren polise tahliye! Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi Ethem Sarısülük'ün katili polis Ahmet Şahbaz'ın tahliyesine karar verdi

  YEDİ RENK HABER » 03.09.2015 18:12 F5Haber'de Oku
 • 'Kaybeden bütün bir insanlıktır' 17:20

  'Kaybeden bütün bir insanlıktır' Başbakan Davutoğlu, Bodrum'da cansız bedeni kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan konusunda "Kaybeden bütün bir insanlıktır ve gereğini yapamayan uluslararası toplumdur" dedi.

  F5HABER » 03.09.2015 17:20
 • Davutoğlu'ndan flaş açıklamalar 16:59

  Davutoğlu'ndan flaş açıklamalar Başbakan Davutoğlu, Akdeniz'de yaşanan insanlık dramı ile ilgili açıklama yaptı.

  F5HABER » 03.09.2015 16:59
 • CHP ve HDP'li vekiller Genel Kurulu terketti 16:53

  CHP ve HDP'li vekiller Genel Kurulu terketti Meclis'te bağımsız bakanların yemin gerginliği yaşandı. CHP, bağımsız bakanların yemin etmesine itiraz etti. Meclis Başkanvekili'nin tutumuna ilişkin de oylama yapıldı.

  F5HABER » 03.09.2015 16:53
 • 550 üyeli Meclis'te 556 oy çıktı 16:45

  550 üyeli Meclis'te 556 oy çıktı Suriye ve Irak tezkereleri için olağanüstü toplanan TBMM'de ilk olarak geçici seçim hükümeti üyelerinin yemin etmesi gündeme alındı. Yapılan elektronik oylamanın ardından 556 oy çıktığı açıklandı.

  F5HABER » 03.09.2015 16:45
 • Bahçeli'den çok sert açıklamalar 16:40

  Bahçeli'den çok sert açıklamalar MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, demokratik nitelikli bir iktidar değişimi olmadıkça Türkiye'de akan kanın durmayacağını, kanlı iç savaşın ağlarını ördüğünü dile getirdi. Bahçeli " MHP, terörün ve...

  F5HABER » 03.09.2015 16:40