» » MİLLİYET »

Kaybolan Malezya uçağı için inanılmaz iddia

Uçakta yer alan 4 isim öyle bir detayı ortaya çıkardı ki...

Kaybolan Malezya uçağı için inanılmaz iddia

Malezya Havayolları'nın kaybolan uçağına ilişkin flaş iddialar. Uçakta yer alan, Peidong Wang, Zhijun Chen, Zhihong Cheng ve Li Ying isimli yolcular, Jacob Rothschild'e ait yarı iletken işi yapan, Freescale Semiconductor firması'nın patent ortakları. Ortaklık anlaşmasına beş ortaktan dördü ölürse tüm patent Rothschild'in firmasına geçiyor

Malezya Havayolları'nın kaybolan uçağına ilişkin flaş iddialar gündeme geldi. Yurdışında dile getirilen iddiaları Araştırmacı Yazar Kemal Özer Türk kamoyuna açıkladı. Malezya Havayolları'na ait Boeing 777, 8 Mart'ta Kuala Lumpur'dan Çin'in başkenti Pekin'e gitmek üzere havalandıktan kısa bir süre sonra radarlardan kaybolmuştu.

Araştırmacı Yazar Kemal Özer'e göre uçağın en kazına hala ulaşılamamasının arkasında farklı sebepler olabilir. Özer yurtdışında artık yüksek sesle konuşulan iddiaları şöyle anlatıyor.

MAHATİR MUHAMMED İSMİNE DİKKAT

Mahatir Muhammed, Malezya'nın eski başbakanı. Yani bir nevi Malezya'nın Erdoğan'ı. Şimdilerde Başbakan olmasa da o halen iktidarda. Ona rağmen ülkede hiçbir şey yapılamaz.

Halen de Malezya'nın en güçlü kişisi olan Mahatir Muhammed, Lahey'de bulunan Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi'nin adaleti sağlayamadığı gerekçesiyle 2007'de 'Kuala Lumpur Savaş Suçları Mahkemesi'ni kurdurmuştu. Mahatir Muhammed; Irak, Filistin, Vietnam ve Japonya gibi birçok yerde savaş suçunun işlenmesine rağmen, bunlara gereken cezanın verilmediğini belirtip, mahkemenin kuruluşunu, "Tarih kitapları, bizim savaş suçlularına hak ettikleri cezaları verdiğimizi yazmalı. İnsanların savaşlarla ilgili şikâyetlerini getirecekleri bir mahkemenin kurulma zamanının geldiğini düşünüyoruz" cümleleriyle ilan etmişti.

BUSH, BLAİR VE DONALD RUMSFELD YARGILANIYOR

2011'den bu yana yargılama faaliyetlerini sürdüren mahkeme, George W. Bush, Tony Blair, Dick Cheney, Donald Rumsfeld ve eski Başsavcı Alberto Gonzales gibi pek çok kişi, Irak Savaşı'nda savaş suçu işledikleri gerekçesiyle gıyablarında yargılanıyor.

FİLİSTİN KONUSUNDA İSRAİL'İ YARGILIYOR

Ayrıca başta Vietnam, Filistin, Ruanda Savaşları gibi pek çok savaşta, savaş suçu işledikleri halde, Lahey tarafından bir türlü yargılanmayan Amerikalı, İngiliz, İsrailli, Fransız pek çok kişiyi yargılamak istiyor hatta yargılıyor. Malezya'nın bu girişimi karşısında hayli rahatsız olan İsrail, ABD, İngiltere ve Fransa yönetimlerinin 2011'den bu yana pusuda olduğu da biliniyor. Söz konusu uçak hadisesinin buna yönelik bir operasyon olma ihtimali de gün geçtikçe büyüyor.

İhtimal sadece bunlarla da sınırlı değil. Radyasyon ve yönlendirilmiş enerji uzmanı Leuren Moret'in, EcologyNews.com'dan Alfred Lambremont Webre'ye verdiği mülakatta, 8 Mart 2014'te Malezya Havayollarına ait MH370 sefer sayılı uçağın, ABD Deniz Kuvvetleri'nin yeni açıkladığı Lazer Silah Sistemi (Navy Laser Weapons System -LaWS) tarafından düşürüldüğünü iddia ediyor.

Vietnam silahlı kuvvetleri amiralinin, uçağın düştüğü yere ait ilk tespit ettiği yerin doğru olduğunu belirten Leuren Moret, Amerikan ve bazı Malezya medyası, Amerikan Deniz Kuvvetleri'nin hedef saptırmaya yönelik dezenformasyon amaçlı bilgilerini yayınlayarak herkesi aldattığını dile getiriyor

Moret, ABD Deniz Kuvvetlerince yapıldığınıı iddia ettiği operayonun, LaWS (Lazer Silah Sistemi) denemesi olduğunu, bunun da Putin'in bir süre önce yaptığı Topol Füze Sistemi'ne yönelik stratejik bir cevap olduğunu söylüyor.

Uçak yolcularından 4 kişinin kimliği, hadisenin daha da karmaşıklaşmasına yol açıyor.

BARONLAR'IN OYUNU OLABİLİR

Zira olayın bir ucu yine baronların baronu Rothschildlere uzanıyor.

İddiaya göre uçakta yer alan, Peidong Wang, Zhijun Chen, Zhihong Cheng ve Li Ying isimli yolcular, Jacob Rothschild'e ait yarı iletken işi yapan, Freescale Semiconductor firması'nın patent ortakları.

Eldeki sözleşmeye göre söz konusu patentte; 4 araştırmacı ile Freescale firmasının eşit payı var. Ortaklarından herhangi biri ölürse, hakları otomatikman diğer ortaklara geçiyor. Beş ortaktan dördü öldüğüne göre, tüm patent Freescale'e geçecek.

Türkiye'de de faaliyet gösteren Freescale firması, 4 milyar dolar ciro ve 18 bin çalışanı olan gizli bir dev. Bu yapı hakkındaki söz konusu iddia gerçek çıkarsa hiç kimse şaşırmamalı. Zira tarih, benzeri katliam hikâyeleriyle dolu!

Bu nedenle adeta vakumlanarak yok edilen uçak sayesinde, hem Malezya'nın yargılama girişimine, hem Putin Rusya'sına, hem de yarı iletken patentin sahibi kişilere yönelik bir hamle yapıldı.

Bize başka yalanlar söyleyerek olayı aydınlattık deseler bile, bu iddialar başlı başına büyük bir oyunla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Hiçbir şey, medyada yansıtıldığı gibi değil. Zira tüm dünyada ana akım medya, söz konusu satanist baronların kontrolünde.

Kaynak: Yeni Şafak

Haberin Alındığı Kaynak» dunya.milliyet.com.tr

EN SON DÜNYA HABERLERİ

 • Rusya kabinesi Türkiye gündemiyle toplanıyor 11:23

  Rusya kabinesi Türkiye gündemiyle toplanıyor Rusya hükümeti uçak krizi sonrası Türkiye'ye karşı uygulanacak ekonomik sınırlamaları görüşmek için bugün toplanacak.

  MİLLİYET » 28.11.2015 11:23 F5Haber'de Oku
 • 'Rusya bir piyon kaybetti ama 'şah-mat'a oynuyor' 11:12

  'Rusya bir piyon kaybetti ama 'şah-mat'a oynuyor' Rusya'nın son olarak 400 kilometre menzile sahip S-400 füzelerini Suriye'ye konuşlandırmasını uzmanlar, "Bölgede hâkimiyet kurmak için önemli bir girişim" olarak değerlendirdi. Düşürülen Rus uçağını...

  HABERTÜRK » 28.11.2015 11:12 F5Haber'de Oku
 • Rusya kabinesi Türkiye için toplanıyor 11:11

  Rusya kabinesi Türkiye için toplanıyor Rusya hükümeti, Su-24 uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesine yanıt vermek amacıyla, Türkiye'ye karşı uygulanacak ekonomik sınırlamaları görüşmek için bugün toplanacak.

  MİLLİYET » 28.11.2015 11:11 F5Haber'de Oku
 • AB-Türkiye Zirvesi'nin gündemi yoğun 10:57

  AB-Türkiye Zirvesi'nin gündemi yoğun AB-Türkiye Zirvesi'nde, üyelik müzakerelerinin yeniden canlandırılması, vize serbestisi, Türkiye'nin sığınmacı krizinin çözümüne yardımı ele alınacak.

  F5HABER » 28.11.2015 10:57
 • Çin'de salı alarm verildi! 10:53

  Çin'de salı alarm verildi! Çin'in başkenti Pekin'de hava kirliliği riskli seviyelere yükselirken, havadaki zararlı partikül oranı 400'ü aştı, ülkenin kuzey bölgelerinde sarı alarm verildi.

  VATAN » 28.11.2015 10:53 F5Haber'de Oku
 • Türkmen bölgesindeki çatışmalar güney bölgelerde yoğunlaştı 10:52

  Türkmen bölgesindeki çatışmalar güney bölgelerde yoğunlaştı Suriye'nin Bayırbucak Türkmen bölgesindeki çatışmalar, güneydeki Gımam, Zuveyk, Derhanne ile Cebel Ekrad bölgesi ve çevresinde yoğunlaştı.

  F5HABER » 28.11.2015 10:52
 • ABD'de silahlı çatışma: 3 ölü, 9 yaralı 10:49

  ABD'de silahlı çatışma: 3 ölü, 9 yaralı ABD'nin Colorado eyaletine bağlı Colorado Springs kentinde, kimliği belirsiz silahlı bir kişi Aile Planlama Merkezi'ne girerek içeridekileri rehin aldı. Rehineleri kurtarmak isteyen polis ile silahlı...

  HABERVER » 28.11.2015 10:49 F5Haber'de Oku
 • Kızıldağ'ı Türkmenler aldı 10:48

  Kızıldağ'ı Türkmenler aldı Hatay Yayladağı'nın karşısında bulunan ve önceki gün Esad güçleriyle Rusfüzelerinin yoğun hedefi olan stratejik öneme sahip Kızıldağ, Esad birliklerinin eline geçmişti. Bölgedeki direnişçilerin dün...

  HABERTÜRK » 28.11.2015 10:48 F5Haber'de Oku
 • Gündüz gece oldu! Göz gözü görmüyor 10:45

  Gündüz gece oldu! Göz gözü görmüyor Pekin'de hava kirliliği riskli seviyelere yükselirken, havadaki zararlı partikül oranı 400'ü aştı. Ülkenin kuzey bölgelerinde sarı alarm verildi.

  MİLLİYET » 28.11.2015 10:45 F5Haber'de Oku
 • Dönerden vazgeçin 10:40

  "Dönerden vazgeçin" Rusya'nın aşırı milliyetçi Liberal Demokrat Partisi LDPR milletvekili ve Sağlık Koruma Komite Başkanı Sergey Furgal, Rus vatandaşlarına Türk kafeleri ve restoranlarını boykot ederek Türk mutfağından...

  HABERTÜRK » 28.11.2015 10:40 F5Haber'de Oku