» » KTHABER »

En rahat gün pazartesi

İngiltere'de yapılan bir araştırmada pazartesi gününün haftasonunun yorgunluğunu atıldığı dinlenme günü olarak hissedilirken çarşambanın ürkütücü olduğu belirtildi.

En rahat gün pazartesi

Pazartesinin haftanın ilk günü olması nedeniyle sıkıntılı olduğu söyleniyor. Ancak İngiltere'de yapılan bir araştırmada insanların pazartesi gününü dinlenme ve arkadaşlarını görme günü olarak algıladığı için mutlu oldukları ortaya çıktı. Yeni yapılan bir araştırmada pazartesinin haftanın en dinlendirici, çarşambanın ise korkulu bir gün olduğu belirtildi.

Pazartesi gününe haftasonu yoğunluğunun atılacağı ve heyecanla yeni haftanın planının yapıldığı gün olarak bakıldığı ifade edildi. Kadınların onda yedisi pazartesinin kötü gün olmadığında ısrarlı.

Çarşamba ise farklı görülüyor. Kadınlara göre çarşamba gününde enerji seviyesi aşağıya düşüyor. 2 bin kadın üzerinde yapılan araştırmada yüzde 73'ü haftasonlarının en az çalışma günleri kadar stresli olduğunu belirtti. Buna karşılık en rahat gün olarak pazartesi seçildi. Daha önceki araştırmada haftasonlarının yemek, ev işleri ve aileyi eğlendirmek zorunda kaldıkları için en yoğun gün olarak kabul ediliyor.

Psikolog Honey Langcaster-James "Haftanın ortasında enerji seviyesinin aşağıya düşmesi yaygın bir durum. Pazartesi ise birçok işten bunalmış kadınalr için yorgunluğun atıldığı gün olarak bakılıyor" dedi.

Haberin Alındığı Kaynak»www.kthaber.com