» » DHA »

İzmir'de Gümrük Müdürü Ve Rüşvet Zanlıları Adliyede

İzmir'de Gümrük Müdürü Ve Rüşvet Zanlıları Adliyede

İZMİR’de rüşvet karşılığında uygunsuz malların gümrükten geçişini sağladıkları, sahte evrak düzenledikleri iddiasıyla gözaltına alınan, aralarında Gümrük Muhafaza Başmüdürü N.B.’nin de bulunduğu 12 kişi, adliyeye sevkedildi. N.B.’nin ifadesinde, teknik takibe de takılan bu işlemler karşılığında bazı otel ve masaj salonlarında kadınlarla birlikte olduğu iddialarını kabul etmedi.

Gümrük müdürlüğündeki bazı görevlilerin Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’ya yazdıkları mektubun ardından başlayan ve 2.5 yıl süren soruşturmada, Gümrük Muhafaza Başmüdürü N.B., aynı birimde müdür yardımcısı olan H.Y., Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde Şube Müdürü M.Ö., aynı müdürlükte memur olan Z.E., gümrük müşavirliği firması sahibi AK Parti İl Yöneticisi N.S.B., İ.Ç., gümrük müşavirliği çalışanları T.D., F.Ö., Y.Ç., E.G., Ç.U., H.B. gözaltına alındı. Polisin teknik ve fiziki takiplerinde zanlılardan, Gümrük Muhafaza Başmüdürü N.B.’nin, rüşvete karşılık sık sık İzmir’in Çankaya semtindeki lüks masaj salonunda ve Ankara’daki 5 yıldızlı lüks otellerde kadınlarla aşk geceleri düzenlediği ileri sürüldü. Beyannamesiz ve mühürleri sökülmüş olan ürünleri yurda sokan şebeke elemanlarının, Bosna Hersek’ten getirilen 20 ton küflü cevize de, numuneleri değiştirerek sağlıklı raporu verdikleri ortaya çıktı. Gümrük çalışanlarının, göz yumdukları usulsüzlükler karşılığında, cep telefonu, ortopedik ayakkabı gibi rüşvetler aldıkları öne sürüldü. Yine zanlıların söküm için gelen gemilerin kısa sürede karaya çıkartılması için de maddi menfaat sağladıkları bu paraları da polis takibinden kurtulmak için boş arazide paylaştıkları da saptandı.

KADINLARLA BİRLİKTE OLMADIM

Gümrük Muhafaza Baş Müdürü N.B.’nin ifadesinde suçlamaları kabul etmediği, ayrıca teknik takibe de takılan masaj salonu ve otele gittiğini ancak buralarda kadınlarla birlikte olmadığını söylediği öğrenildi. Verdiği uygunluk belgesi sonrasında rüşvet olarak cep telefonunu aldığı sırada polisin görüntülü olarak kayıt ettiği Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde memur olan Z.E. de, böyle bir alışveriş içerisine girmediğini ileri sürdü. Gözaltında bulunan 12 zanlı, işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi.

TY(İÖ/AAA)(FOTOĞRAFLI)

N.B. (Nazım Bütün)

N.S.B. (Nuh Sefa Bingöl)

(DHA - Taylan YILDIRIM - Osman GİRGİN)

Haberin Alındığı Kaynak» Doğan Haber Ajansı

EN SON GÜNDEM HABERLERİ

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '400 milletvekili' açıklaması 03:48

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '400 milletvekili' açıklaması Devlet Başkanı Nazarbayev'in resmi davetlisi olarak yaptığı 2 günlük Kazakistan ziyaretinde iki ülke arasındaki "Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi" bağlamında bir dizi temas gerçekleştiren...

  HABERTÜRK » 19.04.2015 03:48 F5Haber'de Oku
 • Ünlü işadamı cezaevine girdi 03:21

  Ünlü işadamı cezaevine girdi Erol Eşrefoğlu (Evcil), örgüt kurduğu iddiasıyla hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle İzmir'de cezaevine konuldu.

  VATAN » 19.04.2015 03:21 F5Haber'de Oku
 • Ünlü işadamı cezaevine girdi 03:03

  Ünlü işadamı cezaevine girdi Erol Eşrefoğlu (Evcil), örgüt kurduğu iddiasıyla hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle İzmir'de cezaevine konuldu.

  MEDYAHABER » 19.04.2015 03:03 F5Haber'de Oku
 • Tüm Tükiye'yi dolaşacağım! 02:44

  Tüm Tükiye'yi dolaşacağım! Cumhurbaşkanı Erdoğan iddia edildiği gibi teşekkür mitinglerini iptal etmediğini aksine tüm Türkiye'yi dolaşacağını belirtti.

  VATAN » 19.04.2015 02:44 F5Haber'de Oku
 • Tüm Tükiye'yi dolaşacağım! 02:34

  Tüm Tükiye'yi dolaşacağım! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 81 ile teşekkür mitingleri düzenleme kararının, Ak Parti'nin seçim kampanyası gereği revize edildiği iddia edilmişti ama Erdoğan bu iddiayı şu sözlerle yalanladı: 'Benim...

  VATAN » 19.04.2015 02:34 F5Haber'de Oku
 • Erol Evcil cezaevine konuldu 01:14

  Erol Evcil cezaevine konuldu Suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu iddiasıyla hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan Erol Eşrefoğlu (Evcil), akşam saatlerinde Foça ilçesindeki yazlığından alınarak Şakran'daki cezaevine konuldu.

  MİLLİYET » 19.04.2015 01:14 F5Haber'de Oku
 • Sakarya'da feci kaza! 00:36

  Sakarya'da feci kaza! Sakarya'nın Adapazarı İlçesi'nde kapalı hemzemin geçitten geçmeye çalışan 17 yaşındaki Ümmühan Şen isimli genç kıza tren çarptı. Şen kazada bacağını kaybetti

  HABERTÜRK » 19.04.2015 00:36 F5Haber'de Oku
 • Terörist Şafak Yayla'nın mezarını ziyaret etmek isteyen 53 kişi gözaltına alındı 00:15

  Terörist Şafak Yayla'nın mezarını ziyaret etmek isteyen 53 kişi gözaltına alındı Terörist Şafak Yayla'nın mezarını ziyaret etmek isteyen grupla polis arasında çıkan arbedede 53 kişi gözaltına alındı.

  AJANSHABER » 19.04.2015 00:15 F5Haber'de Oku
 • Giresun’da tehlikeli gerginlik 00:03

  Giresun’da tehlikeli gerginlik Terör örgütü DHKP-C üyesi Şafak Yayla'nın mezar ziyaret için geldikleri Giresun'da çıkan arbedede gözaltına alınanların kontrolden geçirildiği hastaneye gelen kalabalık bir grup gerginlik çıkardı.

  F5HABER » 19.04.2015 00:03
 • Bahçeli Twitter’dan yüklendi 00:03

  Bahçeli Twitter’dan yüklendi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milliliğin görkemli bahçesinde dal olamayanlar terörün ve bölücülüğün pis kokan koruluğuna bekçi durmaya özeniyorlar" dedi.

  F5HABER » 19.04.2015 00:03