» » İNTERNETHABER »

Emeklilere banka promosyonu ne oldu?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, emeklilere banka promosyonu ile ilgili, açıklamalarda bulundu.

Emeklilere banka promosyonu ne oldu?

İNTERNET HABER - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, emeklilere banka promosyonu ile ilgili, "Şu anda kurumlarımız banka genel müdürlükleriyle irtibatlarını sürdürüyorlar, çözüm konusunda kararlıyız" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Makedonya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dime Spasov ile görüştü. Görüşmenin ardından iki ülke arasında çalışma, sosyal güvenlik ve istihdam alanında işbirliğini öngören protokol imzlandı.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Faruk Çelik, alt işverenlikle ilgili düzenlemede gelinen noktaya ilişkin soru üzerine, çok kapsamlı bir çalışma yapıldığını söyledi.

Bunun yalnız alt işveren çalışanlarının değil kadın istihdamını ve o alanda yaşanan sorunları da içine alan bir yasa olduğuna dikkati çeken Çelik, "Eylül ayı içinde nihai değerlendirmelerimizi yapacağımızı daha önce ifade etmiştim, o noktadayız. Eylül'ün 15'inden sonra gerek teknik düzeyde gerekse bakanlıklar düzeyinde çalışmalarımızı Sayın Başbakanımıza nihayi şekliyle takdim edeceğiz ve ekim ayında da Meclis'e sevkini hedefliyoruz. Şu an için bu takvimde değişiklik söz konusu değil" dedi.

Emeklilere banka promosyonuyla ilgili çalışma olup olmadığının sorulması üzerine bu konunun toplu sözleşme görüşmelerinde de gündeme geldiğini hatırlatan Çelik, "Şu anda kurumlarımız bankalarla, banka genel müdürlükleriyle irtibatlarını sürdürüyorlar. Sorunun çözümü konusunda kararlılığımız var, inşallah kısa süre içinde netice alırız" diye konuştu.

SURİYE'DEKİ SAVAŞIN TÜRKİYE'YE YANSIMASI

Bakan Çelik, "Suriye'ye olası bir müdahale, istihdam açısından sorunlar doğurur mu" sorusunu yanıtlarken Suriye'de yaşananların sadece Türkiye'nin sorunu olmadığını, bir insanlık sorunu olduğunu söyledi.

Bu gelişen olayların, Türkiye'ye yansımalarının olacağını ancak istihdamı olumsuz etkilemeyeceğini dile getiren Çelik, aksine Suriye'den gelen nitelikli elemanların, istihdam taleplerine cevap veren bir ekonomii bulunduğunu kaydetti.

Haberin Alındığı Kaynak»www.internethaber.com

EN SON EKONOMİ HABERLERİ

 • İngiliz BP de mi gidiyor? 04:46

  İngiliz BP de mi gidiyor? 'Tavan fiyat' ile kâr marjları sınırlanınca BP, Türkiye'deki faaliyetlerini yeniden masaya yatırdı.

  VATAN » 28.04.2015 04:46 F5Haber'de Oku
 • Yerli uçakla ilgili kritik karar! 04:01

  Yerli uçakla ilgili kritik karar! Başbakan Davutoğlu başkanlığındaki toplantıda 34 kişilik bölgesel yolcu uçağı projesi için ABD'de yaşayan Fatih-Eren Özmen çiftinin aldığı Alman şirketi Dornier 328 jeti öne çıktı. Seçilecek uçak...

  HABERTÜRK » 28.04.2015 04:01 F5Haber'de Oku
 • En çok kaybeden Türkiye! 03:43

  En çok kaybeden Türkiye! Geçtiğimiz hafta Türk Lirası'nın dolar karşısında rekor düşük seviyeleri görmesinin ardından, küresel bir endişede gözler Türkiye ekonomisine çevrildi.

  VATAN » 28.04.2015 03:43 F5Haber'de Oku
 • İngiliz devi de mi gidiyor? 03:27

  İngiliz devi de mi gidiyor? ‘Tavan fiyat' ile kâr marjları sınırlanınca BP, Türkiye'deki faaliyetlerini yeniden masaya yatırdı

  HABERTÜRK » 28.04.2015 03:27 F5Haber'de Oku
 • 4G ihalesi iptal edilecek mi? 00:21

  4G ihalesi iptal edilecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 4G çıkışını değerlendiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, "Cumhurbaşkanı'nın sözleri talimat niteliğinde. Kendisi yarı başkandır, yürütmenin başıdır....

  HABERTÜRK » 28.04.2015 00:21 F5Haber'de Oku
 • Binlerce işçiyi umutlandıran teklif 23:00

  Binlerce işçiyi umutlandıran teklif Türk-İş kamuda çalışan yaklaşık 210 bin işçi için 2015-2017 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde yüzde 15 zam öneren teklifini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e sundu.

  F5HABER » 27.04.2015 23:00
 • Türkiye'nin kur tamponları' sözü haklı çıktı 22:59

  "Türkiye'nin kur tamponları' sözü haklı çıktı" Dünya Bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser, "Türkiye'nin döviz kuru riskine yönelik tamponlarının olduğunu" söyleyenlerin haklı çıktığını belirterek, tamponların işe yaradığını söyledi.

  F5HABER » 27.04.2015 22:59
 • Türkiye'nin en büyüğü, göle girdi.. 22:55

  Türkiye'nin en büyüğü, göle girdi.. Van Gölü Feribot İşletme Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan Türkiye'nin en büyük feribotu, Van Gölü'ne indirildi

  HABERTÜRK » 27.04.2015 22:55 F5Haber'de Oku
 • Erdem Başçı'dan enflasyon tüyoları! 21:42

  Erdem Başçı'dan enflasyon tüyoları! Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erdem Başçı, enflasyondaki düşüşün devam etmesi için ihtiyatlı para ve maliye politikalarının sürmesi ve gıda arzına ilişkin önlemlerin devreye...

  ÜLKE HABER » 27.04.2015 21:42 F5Haber'de Oku
 • Türkiye'de enflasyon düşüş sürecindedir 21:32

  "Türkiye'de enflasyon düşüş sürecindedir" TCMB Başkanı Başçı, Türkiye'de enflasyonun düşüş sürecinde olduğunu belirterek, "TCMB fiyat istikrarını sağlamak için temkinli para politikası duruşunu sürdürmektedir" dedi.

  MİLLİYET » 27.04.2015 21:32 F5Haber'de Oku