» » İNTERNETHABER »

Emeklilere banka promosyonu ne oldu?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, emeklilere banka promosyonu ile ilgili, açıklamalarda bulundu.

Emeklilere banka promosyonu ne oldu?

İNTERNET HABER - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, emeklilere banka promosyonu ile ilgili, "Şu anda kurumlarımız banka genel müdürlükleriyle irtibatlarını sürdürüyorlar, çözüm konusunda kararlıyız" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Makedonya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dime Spasov ile görüştü. Görüşmenin ardından iki ülke arasında çalışma, sosyal güvenlik ve istihdam alanında işbirliğini öngören protokol imzlandı.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Faruk Çelik, alt işverenlikle ilgili düzenlemede gelinen noktaya ilişkin soru üzerine, çok kapsamlı bir çalışma yapıldığını söyledi.

Bunun yalnız alt işveren çalışanlarının değil kadın istihdamını ve o alanda yaşanan sorunları da içine alan bir yasa olduğuna dikkati çeken Çelik, "Eylül ayı içinde nihai değerlendirmelerimizi yapacağımızı daha önce ifade etmiştim, o noktadayız. Eylül'ün 15'inden sonra gerek teknik düzeyde gerekse bakanlıklar düzeyinde çalışmalarımızı Sayın Başbakanımıza nihayi şekliyle takdim edeceğiz ve ekim ayında da Meclis'e sevkini hedefliyoruz. Şu an için bu takvimde değişiklik söz konusu değil" dedi.

Emeklilere banka promosyonuyla ilgili çalışma olup olmadığının sorulması üzerine bu konunun toplu sözleşme görüşmelerinde de gündeme geldiğini hatırlatan Çelik, "Şu anda kurumlarımız bankalarla, banka genel müdürlükleriyle irtibatlarını sürdürüyorlar. Sorunun çözümü konusunda kararlılığımız var, inşallah kısa süre içinde netice alırız" diye konuştu.

SURİYE'DEKİ SAVAŞIN TÜRKİYE'YE YANSIMASI

Bakan Çelik, "Suriye'ye olası bir müdahale, istihdam açısından sorunlar doğurur mu" sorusunu yanıtlarken Suriye'de yaşananların sadece Türkiye'nin sorunu olmadığını, bir insanlık sorunu olduğunu söyledi.

Bu gelişen olayların, Türkiye'ye yansımalarının olacağını ancak istihdamı olumsuz etkilemeyeceğini dile getiren Çelik, aksine Suriye'den gelen nitelikli elemanların, istihdam taleplerine cevap veren bir ekonomii bulunduğunu kaydetti.

Haberin Alındığı Kaynak»www.internethaber.com

EN SON EKONOMİ HABERLERİ

 • Melek gibi teknoloji! 02:44

  Melek gibi teknoloji! Melek yatırımcılar şu ana kadar 8 şirkete 2 milyon 631 bin lira yatırdılar. İşlemi devam eden başvurularda ise yine 8 şirkete 2 milyon 550 bin lira yatırma taahhüdünde bulundular

  HABERTÜRK » 25.05.2015 02:44 F5Haber'de Oku
 • Seçime kadar sallan yuvarlan koridoru 02:32

  Seçime kadar sallan yuvarlan koridoru Seçimlere kadar oynaklığın ulaşacağı sınırlar da belli oldu. Euro - dolar paritesinde de koridorun ne olacağı ortaya çıkmış durumda. Böyle olunca da seçime kadar dövizde ve finansal piyasalarda...

  HABERTÜRK » 25.05.2015 02:32 F5Haber'de Oku
 • İşte başkanın oyun planı 02:24

  İşte başkanın oyun planı Eğer bu yıl şampiyonluğu göğüslerse gelirini en az 50 milyon lira artırarak 384 milyona çıkarmayı planlayan Galatasaray'ın yeni başkanı gelir artırıcı önlemler için de harekete geçiyor. Habertürk'e...

  HABERTÜRK » 25.05.2015 02:24 F5Haber'de Oku
 • Bakan'dan çiftçilere müjde 21:09

  Bakan'dan çiftçilere müjde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, 2015 yılında çiftçiye 5 milyar lira destek verildiğini, bir hafta içinde ise 1.5 milyar lira daha destek verileceğini söyledi.

  MİLLİYET » 24.05.2015 21:09 F5Haber'de Oku
 • Bakan Yıldız: Seçim öncesinde tüm izinler kaldırıldı 20:49

  Bakan Yıldız: Seçim öncesinde tüm izinler kaldırıldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 7 Haziran seçimleri elektrik kesintisinni önlemek için tüm izinlerin iptal edildiğini söyledi.

  MİLLİYET » 24.05.2015 20:49 F5Haber'de Oku
 • Antalya'ya dev yatırım! Dünya'da sadece bir tane var 19:10

  Antalya'ya dev yatırım! Dünya'da sadece bir tane var Dünyada sadece Dubai'de bir benzeri bulunan yat limanı, görseli ile büyük hayranlık uyandırdı.

  MİLLİYET » 24.05.2015 19:10 F5Haber'de Oku
 • Petrol ile ilgili kritik açıklama! 18:00

  Petrol ile ilgili kritik açıklama! Petrol İhraç Eden Ülkeler Birliği OPEC'in, Haziran ayındaki toplantıısında üretimdeki tavan seviyesini değiştirmeyeceği belirtildi. Petroldeki sert düşüşte piyasadaki petrol arzı fazlalılığının...

  ÜLKE HABER » 24.05.2015 18:00 F5Haber'de Oku
 • Memura müjdeli haber! 17:34

  Memura müjdeli haber! Eşi özel sektörde çalışanlara şu anda 'eş durumundan tayin' halinde 'kesintisiz 3 yıl sigorta' şartı var. Ancak Başbakan Davutoğlu bu sürenin iki yıla indirileceğini açıkladı.

  PARA LİMANI » 24.05.2015 17:34 F5Haber'de Oku
 • Dünyada bir ilk! Türkiye'de yapılacak! 17:31

  Dünyada bir ilk! Türkiye'de yapılacak! Sadece Dubai'de bir benzeri bulunan yat limanı, görseli ile büyük hayranlık uyandırdı.

  PARA LİMANI » 24.05.2015 17:31 F5Haber'de Oku
 • 'Türkiye hayvancılıkta ihracatçıdır' 16:57

  'Türkiye hayvancılıkta ihracatçıdır' Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, "Türkiye, hayvansal ürün ve hayvan ihracatında dışarıdan aldığından 1,6 milyar dolar fazlasını dışarıya satıyor, yani ihracatçıdır, ithalatçı değildir" dedi.

  F5HABER » 24.05.2015 16:57