» » HABERDAR »

Hıncal Uluç Kocaman'a hak verdi

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman'ın BATE Borisov maçı sonrası dikkat çektiği 'bip' konusuyla ilgili olarak kelimenin sahibi Hıncal Uluç bir açıklama yaptı.

Hıncal Uluç Kocaman'a hak verdi

Futbol yorumcusu ve gazeteci Hıncal Uluç'un HaberTürk gazetesinden Halil Özer'le yaptığı mini röportaja dikkat çeken Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman BATE Borisov maçı sonrası basın toplantısında gazete sayfasını eline alarak basına gösterdi ve Hıncal Uluç hakkında ağır sözler söyledi.

"BİP BİP HER YERDE HAKARETTİR"

Hıncal Uluç'tan bu sözlere, Aykut Kocaman'a hak verir bir cevap verdi ve böyle bir cevabının olmadığını söyledi.

"Aykut Hoca'nın ne dediğini bilmiyorum şu anda sizden duyuyorum ama ne dediyse %100 haklı. Çok daha sert de tepkiler gösterebilirdi, dava da açabilirdi. "Bip bip" Türkiye'de değil sadece, bütün dünya televizyonlarında hakaret sözcüğünün yerine kullanılan işarettir. Yani, Amerikan televizyonunda İngiliz televizyonunda Türk televizyonunda, birisi birşey konuşurken 'bip' sözcüğünü duyuyorsanız, bilin ki orada hakaret ediyordur ve böyle bir 'bip bip' diye bir şey yok."

"HALİL AÇIKLAYACAĞIM DEMİŞTİ"

"Halil'in (Halil Özer) yazısında da şaşkına döndüm ve Halil'i aradım. Bu nereden çıktı 'bip bip' diye, böyle birşey olabilir mi, 'bip' hakaret sözcüğüdür. Ben durup dururken Aykut Hoca'ya niye hakaret edeyim. Dedim olay şu, yani Halil "Merak etme abi, ben köşemde yazar açıklarım" dedi ama hala açıklamamış ki Aykut Hoca cevap veriyor. Yerden göğe haklı olarak."

"HALİL HINZIR BİR GAZETECİLİK YAPTI GALİBA"

"Konserdeydim ben, telefonum çaldı konserin arasında. Halil Özer; "Hıncal Abi, vaktin uygunsa arkadaşlar seni biraz sonra arayacaklar, bir soru soracaklar" dedi. "Aykut Hoca iyi bir hoca mıdır" soru da bu. Ben de dedim ki; "Arkadaşlarına söyle aramasınlar, şu anda konserdeyim, konser arası, konser başladığı zaman da telefonumu açmam söz konusu olamaz ama sen cevabı not edebilirsin" dedim, "Cevap çünkü tek kelime, değil".

Ertesi gün kocaman bir sayfa yapmışlar HaberTürk'te, ben de karıştırıyorum. Herkesin yanıtları var, benim tek kelimelik yanıtım yok. Gırgır olsun diye Halil'e telefon açtım. Dedim ki; "Benim cevabım tek kelime diye beğenmedin galiba". Halil de dedi ki; "Abi ben seni şaka ettin zannettim ya", ben de; "Niye şaka olsun, böyle bir soru", Halil; "Ben yazar açıklarım abi o zaman" dedi. Ondan sonra bip bip diye bir yazı çıktı. Telefonum kapanırken çıkan sesi benim cevabım mı zannetti, yoksa kendi hınzırlığı içinde bir gazetecilik mi yaptı hakikaten bilmiyorum ama ben yazıyı hemen okur okumaz Halil'e telefon açtım, "Hemen bunu düzelt" dedim. Belki düzeltecektir yani bilmiyorum."

Haberin Alındığı Kaynak»www.haberdar.com