» » HABERDAR »

Afyon'a yeni fizik tedavi hastanesi

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) tarafından yapımı tamamlanan 200 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'ni inceledi.

Afyon'a yeni fizik tedavi hastanesi

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli ile eylül ayında hizmete girmesi beklenen hastane binasına gelen Balkanlıoğlu, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ve Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ünlü'den bilgi aldı.

Prof. Dr. Solak, yurt içi ve yurt dışından hasta kabul edecek hastanede her türlü imkanın mevcut olacağını bildirdi.

Hastanenin 7 katlı olduğunu ve Türkiye'de sadece birkaç hastanede bulunan yürüyen merdivenle robotik sistemin yer aldığını belirten Prof. Dr. Solak, şunları söyledi:

"Hastanenin ihalesi 22 Ocak 2010'da yapıldı ve 30 milyon liraya mal oldu. Şu anda çevre düzenlemesi yapılıyor. Alt yapı ihalesi yapıldı. İhaleyi kazanan firma öncelikle hastanenin çevre, otoyol, park ve oto parklarının inşaatını tamamlıyor. Hastanemizi kendi binasına paralel olarak çevre düzeniyle eylül ayında hizmete açmayı planlıyoruz. Hastanemizin 10 odası VIP, 40 odası tek yatak ve 70 odası da çift yataktan oluşuyor. Ayrıca 25 cerrahi yoğun bakım yatağı ve 10 ameliyathanenin bulunduğu hastanemizin arka yüzünde aynı anda 30 acil hastaya hizmet verilebilecek imkanlar bulunuyor. Yani aynı anda 30 acil hasta geldiğinde hastalara sıra bekletmeden müdahale edilebilecek."

Prof. Dr. Solak, hastanenin, sağlık alanında başta Afyonkarahisar olmak üzere bölgeye ciddi anlamda rahatlık ve iyi imkanlar sağlayacağını sözlerine ekledi.

 

Haberin Alındığı Kaynak»www.haberdar.com