» » HABER7 »

YÖK Başkanı'ndan öğrenci affı açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, öğrenci affıyla ilgili çalışmalara ilişkin, "Teknik olarak inceleme aşamasındayız" dedi.

YÖK Başkanı'ndan öğrenci affı açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve beraberindekiler, öğretim üyelerinin özlük haklarının iyileştirilmesine ilişkin hazırladıkları raporu sunmak için YÖK Başkanı Prof. Dr. Çetinsaya'yı makamında ziyaret etti.

Ziyaretin ardından yapılan ortak basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çetinsaya, bir gazetecinin "Öğrenci affına ilişkin çalışmaların yapıldığına dair Meclis'ten haber geldi.

Bu konuyal ilgili çalışmalarınız ne durumda?" sorusuna "Teknik olarak inceleme aşamasındayız. İnceliyoruz" yanıtını verdi.

'KASIM AYINDA GÖRÜŞÜLECEK'

Öğretim üyelerinin maaşlarının artırılmasına ilişkin bir soru üzerine Çetinsaya, YÖK olarak talebi ilgili mercilere iletmekle, takip etmekle yükümlü olduğunu belirtti.

Çetinsaya, konunun somut olarak Bakanlar Kurulu'nun takdirinde olduğunu ifade etti.

Soruya ilişkin Gündoğdu da, akademisyenlerin mali durumlarına ilişkin konuların Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda kasım ayı içerisinde görüşüleceğini söyledi.

Bu konunun bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade eden Gündoğdu, görüşmenin kasım ayının 20'sinden önce olabileceğini kaydetti.

Çetinsaya, "Düzenleme kaç akademisyeni kapsayacak?" sorusuna ise, 130 bin öğretim elemanını kapsadığı yanıtını verdi.

'POLİTİKALARIMIZ DEVAM EDECEK'

"İşaret dilinin üniversitelerde seçmeli ders olarak verilmesi konusunda açıklama yapabilir misiniz?" sorusu üzerine ise Çetinsaya, engelliler konusunun en önem verdikleri konulardan birisi olduğunu ifade etti.

İşaret dili dersinin de bu konuda bilinçli yapılan ve destekledikleri politakalardan birisi olduğunu belirten Çetinsaya, bu konuda ilgili kurumlarla yakından çalıştıklarını söyledi.

Çetinsaya, "Bu sembolik olarak bir dersle kalmayacak. Engellilerle ilgili bir bütün olarak politikalarımızı devam ettireceğiz" dedi.

Haberin Alındığı Kaynak»www.haber7.com

EN SON EĞİTİM HABERLERİ

 • 'Atamaların iptal edilmesini istiyoruz' 21:47

  'Atamaların iptal edilmesini istiyoruz' Şırnak ve Batman'daki bazı eğitim sendikalarının şube başkanları, 2010 KPSS'deki usulsüzlük iddiaları ile ilgili soruşturmadan umutlu. Şube başkanları, suçluların cezalandırılmasını ve...

  AJANSHABER » 18.04.2015 21:47 F5Haber'de Oku
 • MEB'den 'keyfilik' iddiasına yalanlama 19:50

  MEB'den 'keyfilik' iddiasına yalanlama Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yapılan düzenlemelerin objektif olmadığı ve keyfi yapılacağı iddiasının gerçek dışı olduğunu bildirdi.

  MEDYAHABER » 18.04.2015 19:50 F5Haber'de Oku
 • Bakan Zeybekci’den HDP saldırısına kınama 17:30

  Bakan Zeybekci’den HDP saldırısına kınama Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye'de her kim milletin ekonomik menfaatlerini manipüle ederse, bunu yapanları onların ellerini yakacak şekilde ellerinde bırakırız" dedi. Bakan Zeybekci ayrıca...

  F5HABER » 18.04.2015 17:30
 • LYS başvuru süresi uzatılmayacak 16:05

  LYS başvuru süresi uzatılmayacak Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) için başvuruların 21 Nisan'da sona ereceği ve başvuru süresinin uzatılmayacağı bildirildi.

  MEDYAHABER » 18.04.2015 16:05 F5Haber'de Oku
 • ÖSYM'den kritik 'LYS' uyarısı 12:39

  ÖSYM'den kritik 'LYS' uyarısı ÖSYM, Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) için başvuruların 21 Nisan'da biteceğini ve başvuru süresinin uzatılmayacağı açıkladı.

  ÜLKE HABER » 18.04.2015 12:39 F5Haber'de Oku
 • Sınav öncesi ve sınav günü nasıl beslenmeli? 12:22

  Sınav öncesi ve sınav günü nasıl beslenmeli? Öğrencilerin sınav öncesi ve sınav günü yaşadığı yoğun stres ve heyecan, insan vücudunun enerji tüketimini artırıyor. Özellikle bu günlerde beslenme kurallarına uymak ayrı bir önem taşıyor. Pekiyi...

  ÜLKE HABER » 18.04.2015 12:22 F5Haber'de Oku
 • 50 puan alamayan öğretmen olamayacak 07:36

  50 puan alamayan öğretmen olamayacak Öğretmen olma ve atanma kriterleri sil baştan değişti. Yönetmeliğe göre, 50 puan alamayanın memuriyeti ortadan kalkacak. Öğretmen olmak isteyenler, önce 1 yıl aday olup sınava girecek

  ÜLKE HABER » 18.04.2015 07:36 F5Haber'de Oku
 • Öğretmenlere mobil not defteri geliyor 23:51

  Öğretmenlere mobil not defteri geliyor Milli Eğitim Bakanlığı, klasik not defterlerinin yerini alacak "akıllı not defteri" uygulaması geliştirdi.

  F5HABER » 17.04.2015 23:51
 • Türkiye'den 100 öğrenci Avrupa'ya staja gidecek 22:49

  Türkiye'den 100 öğrenci Avrupa'ya staja gidecek İSO, Kültür, Şehir, Kadir Has, Sabancı ve Üsküdar üniversiteleri ile Türkiye Bilişim Vakfı ve Türk Kültür Vakfı-AFS ortaklığıyla oluşturulan Avrupa Staj Konsorsiyumu, 100 öğrenciyi yurt dışına staja...

  MEDYAHABER » 17.04.2015 22:49 F5Haber'de Oku
 • MEB'den başörtülü öğretmen açıklaması 22:06

  MEB'den başörtülü öğretmen açıklaması Milli Eğitim Bakanlığından, başörtüsünden dolayı mağdur olup da Bakanlığa müracaat eden öğretmenlerin tamamının atamasının yapıldığı bildirildi.

  MEDYAHABER » 17.04.2015 22:06 F5Haber'de Oku