» » HABER A »

Bölgelere ve illere göre hava durumu!

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre ülke genelinde hava sıcaklıklarının, 3 ila 5 derece azalması bekleniyor

Bölgelere ve illere göre hava durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde görülecek yağışların, Akdeniz Bölgesi genelinde ve Güney Ege kıyıları (İzmir, Aydın ve Muğla) ile Afyonkarahisar ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görülecek. Rüzgar genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz ve Güney Ege'de güney ve güneybatılı (Lodos) yünlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/s), Marmara'da kuzey ve kuzeydoğulu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Yağışların Akdeniz bölge geneli ve Güney Ege kıyıları (İzmir, Aydın ve Muğla) ile Afyonkarahisar ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR

Rüzgarın Batı Akdeniz ve Güney Ege'de güney ve güneybatılı yünlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/s), Marmara'da kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BUZLANMA VE DON UYARISI

İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

ÇIĞ UYARISI

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın il genelinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. (8)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde il genelinde etkisini arttırması bekleniyor. (3)

İZMİR: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatılı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. (12)

ADANA: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. (15)

ANTALYA: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerine kadar il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneybatılı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. (14)

SAMSUN: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu (9)

ERZURUM: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı (-12)

VAN: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı (0)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu (5)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçecek. Yağışların Bilecik, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur ve sağanak yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) olarak esecek.

EGE: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, İç Ege'nin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Afyonkarahisar, akşam saatlerine kadar İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar Güney Ege'de güney ve güneybatılı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

AKDENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Batı Akdeniz'de güney ve güneybatılı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmur, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinin yağmur, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Bölgede eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde batısı ve Muş Bitlis, Şırnak ile zamanla bölge genelinin kar yağışlı geçecek. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Eğiminin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin yağmurlu, Diyarbakır çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer buzlanma ve don olayı görülecek.

Haberin Alındığı Kaynak»www.habera.com

EN SON GÜNDEM HABERLERİ

 • Üniversiteye gidemiyordu, şimdi Meclis'e yürüyor 17:22

  Üniversiteye gidemiyordu, şimdi Meclis'e yürüyor Başörtülü olması nedeniyle üniversiteyi 2. sınıfta bırakmak zorunda kalan AK Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili adayı Yeşil Aytulum Turut, şimdi Meclis yolunda emin adımlarla ilerliyor...

  ÜLKE HABER » 28.04.2015 17:22 F5Haber'de Oku
 • Van'da 4 şiddetinde deprem 17:22

  Van'da 4 şiddetinde deprem Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü resmi internet sitesinden alınan bilgiye göre, saat 17.01'de merkez üssü ilçeye bağlı Sağlamtaş Mahallesi'nde 4 büyüklüğünde...

  VATAN » 28.04.2015 17:22 F5Haber'de Oku
 • Van da sallandı ! 17:19

  Van da sallandı ! Van'da 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

  F5HABER » 28.04.2015 17:19
 • Tahliye krizinde flaş gelişme 17:17

  Tahliye krizinde flaş gelişme 32 Asliye Ceza Mahkemesi'nin yeni hakimi, mahkemenin Hidayet Karaca ve 63 polis sanık için verdiği "tahliye kararları" nın "yok hükmünde" sayılmasına karar verdi.

  VATAN » 28.04.2015 17:17 F5Haber'de Oku
 • Annesine ambulans çağırdı: Onunla birlikte öldü 17:15

  Annesine ambulans çağırdı: Onunla birlikte öldü Ankara'nın Çubuk ilçesinde kalp krizi geçiren annesi için gelen ambulansın şoförüne adres tarif eden şahıs, bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Ölen şahsın kalp krizi geçiren annesi de...

  F5HABER » 28.04.2015 17:15
 • Kılıçdaroğlu temel attı 17:13

  Kılıçdaroğlu temel attı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde mitingi sonrası Kemerhisar beldesinde temel atma törenine katıldı.

  F5HABER » 28.04.2015 17:13
 • eBay'den Google'a destek 17:13

  eBay'den Google'a destek Haksız rekabete sebep olduğu gerekçesiyle yargılanan Google'a destek eBay'in CEO'sundan geldi.

  AJANSHABER » 28.04.2015 17:13 F5Haber'de Oku
 • 'Olur Olur!' filmi Tv'de ilk kez Kanal D'de! 17:12

  'Olur Olur!' filmi Tv'de ilk kez Kanal D'de! Senaryosunu Alper Kul'un kaleme aldığı vizyona girdiği tarihte herkesi kahkahaya boğan film 'Olur Olur!' bu akşam Tv'de ilk kez Kanal D ekranında. Müthiş oyuncu kadrosu ve ilgi çeken konusu ile 'Olur...

  MİLLİYET » 28.04.2015 17:12 F5Haber'de Oku
 • Nokia akıllı telefon üretecek mi? 17:11

  Nokia akıllı telefon üretecek mi? Mobil cihaz üretim birimini Microsoft'a satan Nokia, akıllı telefon üretimine döneceği yönündeki iddiaları reddettiğini açıkladı.

  AJANSHABER » 28.04.2015 17:11 F5Haber'de Oku
 • Real Madrid 16'lık Odegaard'ı maç kadrosuna aldı 17:08

  Real Madrid 16'lık Odegaard'ı maç kadrosuna aldı İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Real Madrid'in teknik direktörü Carlo Ancelotti, B takımda oynayan 16 yaşındaki Norveçli orta saha oyuncusu Martin Odegaard'ı, ligde yarın...

  CNNTÜRK » 28.04.2015 17:08 F5Haber'de Oku