» » GASTECİ TV »

Yolsuzluk fezlekelerindeki ses kayıtları TBMM'de... (Video)

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yolsuzluk fezlekesinde yer alan ses kayıtlarını dinletti. İşte o ses kayıtları:

Yolsuzluk fezlekelerindeki ses kayıtları TBMM'de... (Video)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sabah ve ATV'nin satın alınması sürecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla oluşturulan havuza Binali Yıldırımaracılığıyla para aktardığı öne sürülen işadamlarının, mahkeme kararıyla kaydedilen telefon görüşmelerinin tapelerini dinletti.

Sabah – ATV tapeleri

Bu dinlemelerin tamamı yasal. Tümü mahkeme kararıyla tespit edilmiş dinlemeler. Yasadışı dinlemelerle bizim işimiz olmaz. Biz devletin resmi kayıtlarına girmiş olan ve ısrarla dillendirdiğimiz halde Erdoğan ve tayfasının görmezden geldiği dinlemeler.

Kılıçdaroğlu daha sonra bazı iş adamlarının Sabah ve ATV'nin satın alınmasıyla ilgili havuz oluşturulduğuna dair konuşmalar olduğu iddia edilen ses kayıtlarını dinletti.

'Rüşvettir bu'

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

Bunlar tümüyle mahkemenin verdiği kararlar üzerine yapılan yasal dinlemeler. Urla'daki villaların nasıl yapıldığı, iş adamının kaymakamı nasıl görevlendirdiği, valinin yasal görevini yaparken Diyarbakır'a nasıl sürüldüğünü hepimizi biliyoruz. Havuz işini gördünüz burada bir medya kuruluşun başka bir holdinge devretmek için bizzat başbakanın devreye girip Binali Yıldırım'ın işi nasıl örgütlediğini.

İhalelerin nasıl verdiğini artık hepimiz biliyoruz. Bir Recep Tayyip Erdoğan var bir Binali Yıldırım var. Büyük ihaleleri bunlar dağıtıyor. İhaleden sonra salma salıyorlar. Şu kadar parayı bize vereceksiniz diyorlar. Verilen paranın ardından iş adamlarına verilen paranın tutarı 87 milyar dolar. Rüşvettir arkadaşlar bu. Böyle bir Türkiye'de yaşıyoruz. Bugüne kadar ayakkabı kutusu dedik, 700 bin liralık saat dedik, yatak odasında kasalar dedik, kasalar içinde milyonlar dedik, genel müdürün evinden 4,5 milyon dolar çıktı dedik tık yok… Söylediği ne paralel devlet var dedi.

'Devlete gözdağı veriyor'

İki resim arasındaki farkı görüyorsunuz devlete gözdağı veriyor. Ben olduğum sürece benim oğluma kimse dokunamaz diyor. Ben devletim diyor. Sen nasıl bir devletsin sen paralel bir devletsin. Vatandaşa ayrı sana ayrı hukuk uygulanıyor. Diğer tarafta bir baba ve sırtında 1,5 yaşında çocuğunun naaşı var. Hüzün içinde götürüyor. AKP'ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Bu fotoğrafı sindiriyorsanız gidin oy verin. Ama hayır bu ülkenin temiz siyasete ihtiyacı var hiçbir baba çocuğunun cenazesini sırtında taşımasın diyorsanız bu iktidardan bıktık deyin.

Bunu karşısında ne denilebilir ki. Birisi diyor zaten, “Bunları millet duysa yer yerinden oynar” diyor. Minik Muharrem'in ablası devlet zorluklar için vardır biz aradık kimse bizimle ilgilenmedi” diyor. 13 yaşındaki kızın sesini acaba Recep Tayyip Erdoğan duyacak mı.Senin vicdanın acaba duyuyor mu? Oğluna bir vakıf kurdurmuş adı Türgev. İhale alanların rüşvet ödedikleri bir yer var adı Türgev. Rakamı kuruşlu kuruşuna verdim. 99 milyon 990 dolar. 100 milyon dolardan 10 dolar eksik.

'Bu parayı paralel devlet mi yatırdı'

Türk parası ile 221 trilyon lira. Bu para geliyor onun vakıf hesabına yatıyor. Defalarca sordum bu neyin parasıdır. Tık yok. Hep söylediği paralel devlet. Bu parayı senin oğluna paralele devlet mi yatırdı. Yatırdıysa götür ÇYDD'ye ver onlar da fakir öğrencilere versin.

Rüşvetten, Zarrab'tan, 700 bin liralık kol saatinden bahsediyoruz sesi çıkmıyor. AKP'ye oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum, hiçbir şeyi düşünmüyorsanız ayakkabı kutusunu bir düşünün. 4,5 milyon dolar bu kutuda ne arar.

'65 milyon Euro ödendi otobüslere'

İspanya'da prenses mahkemeye gidip ifade verdi. Biz ise mahkemeye saygılı değiliz. Hollanda'dan İstanbul'a tanesi 1,2 milyon euroya otobüs alındı. Adrese teslim ihale yaptılar. Çünkü o otobüsler sadece orada üretiliyor. Hollanda'nın şartlarına göre yapılmış o otobüsler, İstanbul'a gelince hurda oldular. 65 milyon Euro ödendi o otobüslere. Bir profesör rapor veriyor almayın diye ona rağmen gidip aldılar.

Dava açıldı suç duyurusunda bulunuldu, Kadir Topbaş'a çağrı yapıldı gel mahkemede ifade ver diye. 2009-1014 Kadir Topbaş mahkemeye gidip ifade vermedi. Başbakan onu yaparsa Kadir Topbaş da bunu yapar. Hukuka saygılıyım diyordunuz, o halde adam gibi git ifadeni ver. İntes gibi göz bebeğimiz biri kuruluşun başındaki kişini temiz olması lazım. İntes'in başımın üzerinde yeri var ama onun yönetim kurulu başkanı gizli pazarlıklara giriyorsa oradan ayrılmaz zorundandır.

'Binali Yıldırım ne demişti…'

Oradan ayrılmamasını isteyen Recep Tayyip Erdoğan'dır. Onu oraya getiren de Binali Yıldırım'dır. Milletin anasını belleyeceğiz diyor. Sen onu söylediğinde İntes'in başsında nasıl kalacaksın. Binali yıldırım yasadışı dinlemeler ilgili CHP milletvekillerine ne demişti: “Yanlış işiniz yoksa dinlemelerden korkmayın” Bu dinlemelere milyon Ali de takılmıştır yanlış işi olduğu için. Ama bu tapeler yasal dinlemelerdir.

İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN DİNLETTİRDİĞİ SES KAYITLARI;

Haberin Alındığı Kaynak»www.gasteci.tv

EN SON GÜNDEM HABERLERİ

 • YPG, PKK'nın Suriye hareketidir 07:40

  YPG, PKK'nın Suriye hareketidir 14.02.2016 - 02:30 | Son Güncelleme: 13.02.2016-23:39 Milliyet.com.tr » Gündem » Haber

  VATAN » 14.02.2016 07:40 F5Haber'de Oku
 • Sedat Anar İstanbul'da konser verdi 07:17

  Sedat Anar İstanbul'da konser verdi Santur sanatçısı Sedat Anar, Üsküdar Belediyesince düzenlenen "Anadolu'dan Ezgiler" konserinde İstanbullu müzikseverlerle buluştu.

  İSTANBUL AJANSI » 14.02.2016 07:17 F5Haber'de Oku
 • Türkiye gece yarısı seri bombardımana geçti 07:07

  Türkiye gece yarısı seri bombardımana geçti Suriye'nin Azez kasabasındaki PYD üslerini vuran Fırtına obüsleri 4'lü seri atışa geçti. İşte operasyondan en son bilgiler.

  SACİT ASLAN » 14.02.2016 07:07 F5Haber'de Oku
 • Bu oyunun fiyatı 10 milyon dolar! 07:01

  Bu oyunun fiyatı 10 milyon dolar! Dying Light'ın çok özel bir edisyonunu hazırlayan yapımcılar, paketin satış fiyatını ise 10 milyon dolar olarak belirlediler.

  CNNTÜRK » 14.02.2016 07:01 F5Haber'de Oku
 • 14 şubat elektrik kesintisi 06:57

  14 şubat elektrik kesintisi İstanbul'un Arnavutköy, Ataşehir, Eyüp, Esenler, Fatih, Güngören, Kağıthane, Kadıköy, Ümraniye ve Zeytinburnu ilçelerine, Pazar günü, elektrik kesintisi uygulanacak

  İSTANBUL AJANSI » 14.02.2016 06:57 F5Haber'de Oku
 • Alkışlar Jennifer Lawrence'a! 06:31

  Alkışlar Jennifer Lawrence'a! Oscar ödüllü oyuncu Jennifer Lawrence, memleketi Kentucky'de bulunan Kosair çocuk hastanesine 2 milyon dolar bağışladı

  HABERTÜRK » 14.02.2016 06:31 F5Haber'de Oku
 • Pes artık! 06:13

  Pes artık! İBB Mezarlıklar Daire Başkanı Adem Avcı mezar yapım ustaları tarafından akıllara durgunluk veren yöntemlerle kabir yerlerinin satıldığını açıkladı. Avcı, "700 güvenlik görevlisiyle mezarlıkları...

  HABERTÜRK » 14.02.2016 06:13 F5Haber'de Oku
 • Tarihi camiler İBB'ye emanet 06:13

  Tarihi camiler İBB'ye emanet İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oybirliği ile kabul edilen protokole göre İstanbul'daki 34 tarihi caminin güvenlik, rehberlik, temizlik, bakım ve onarım hizmetleri 8 yıldır olduğu gibi bu...

  HABERTÜRK » 14.02.2016 06:13 F5Haber'de Oku
 • Yıldızınız bugün ne söylüyor? 05:50

  Yıldızınız bugün ne söylüyor? Yıldızınız bugün ne söylüyor?

  HABERTÜRK » 14.02.2016 05:50 F5Haber'de Oku
 • Bırakıp gidenler... 05:38

  Bırakıp gidenler... Onlar, para yerine güzel anılar biriktirmeyi, zamanımızın modern seyyahları olmayı seçti. Tek dertleri bir şekilde yollarda olmak... Öyle ki, öğretmen olan Sarıhan çifti, 2009'da doğan oğulları...

  HABERTÜRK » 14.02.2016 05:38 F5Haber'de Oku
PageSkinBanner
PageSkinBanner